Найстаріші дерева на планеті

Для багатьох дерев вік в декілька сотень років - звичайне явище. Багатовікові велетні зустрічаються серед дубів, сосен, ясенів та інших порід.

Ми ж для сьогоднішнього Топ-10 обрали найстаріші дерева на планеті, чий вік перевищує кілька тисяч років. Ці поважні старці були свідками зміни поколінь і епох, а сьогодні оточені пошаною і увагою, приваблюючи туристів з усього світу.

Зміст:

  • 10. Секвойя Генерал Шерман (США)
  • 9. Фіцройя кіпарісовідного Alerce (Аргентина)
  • 8. Зороастрійський Сарва (Іран)
  • 7. Сосна Мафусаїл (США)
  • 6. Сосна Прометей (США)
  • 5. Huon pine (Тасманія)
  • 4. Ялина Old Tjikko (Швеція)
  • 3. Чагарник Creosote (США)
  • 2. Дуб Джурупа (США)
  • 1. Колонія тополь Пандо (США)

10. Секвойя Генерал Шерман (США)

Це дерево є найбільшим на Землі . Загальна маса Генерала Шермана - 1 900 тонн, його висота - 84 метри, а обхват стовбура біля основи - 31, 3 метри. Вік велетня-довгожителя перевищує 2 500 років.

9. Фіцройя кіпарісовідного Alerce (Аргентина)

Вік цього велетня - близько 3 600 років. За століття дерево досягло в висоту 57, 5 метра, а діаметр його стовбура дорівнює 2, 3 метра. У дикій природі дерева цього виду виростають тільки в Південній Америці.

8. Зороастрійський Сарва (Іран)

Вік цього вічнозеленого кипариса - 4 тисячі років. Висота дерева - 25 метрів, окружність стовбура - 18 метрів. Іранці з великою повагою і пошаною ставляться до Сарва, який зведений в ранг національного пам'ятника.

7. Сосна Мафусаїл (США)

Це дерево виду "сосна остистая" зростає на висоті близько 3 тисяч метрів над рівнем моря. Вік Мафусаїла - 4 800 років. Це найстаріше дерево на Землі не порослевого походження. Для того, щоб захистити дерево від вандалів, службовці національного парку, в якому воно росте, показують Мафусаїл тільки серйозним ученим.

6. Сосна Прометей (США)

На жаль, від цієї сосни, віком 5 тисяч років, залишився тільки пень. Дерево було зрубано до того, як вчені змогли оцінити його вік. Однак дослідники сподіваються. Що Прометей почне давати нові пагони в самий найближчий час.

5. Huon pine (Тасманія)

Це хвойна рослина з сімейства ногоплоднікових має кореневу системи площею 1 га та віком близько 10 тисяч років. Вік окремих порослевін становить близько 3 тисяч років.

4. Ялина Old Tjikko (Швеція)

За даними радіовуглецевого аналізу тканин кореневої системи вік цієї їли становить 9 550 років. Однак поросль, яка з'явилася з древньої кореневої системи, зазначила лише 500-річний ювілей. Більш старі відростки, ймовірно, були знищені лісовою пожежею багато століть назад.

3. Чагарник Creosote (США)

Зазвичай це кустовидное рослина з виду Larrea tridentata досягає близько 3 метрів у висоту. У центрі пустелі Мохаве був виявлений кущ Creosote діаметром більше 20 метрів, вік якого перевищує 11 тисяч років.

2. Дуб Джурупа (США)

У каліфорнійській долині Джурупа вчені виявили величезний "пень", з якого виростає близько 70 порослевін висотою близько метра. Вік "пня" становить близько 13 тисяч років. Вчені стверджують, що дуб Джурупа був свідком останнього льодовикового періоду в історії Землі.

1.Колонія тополь Пандо (США)

Ця колонія дерев, можливо, самий долгоживущий організм на нашій планеті. Вік кореневої системи цих заростей тополь перевищує 80 тисяч років. Хоча візуально Пандо нагадує тополиний гай з окремих дерев, вся колонія є єдиним рослиною, загальна маса якого перевищує 6 600 тонн.