Популярні в світі книги

Читання залишається одним з найулюбленіших занять людей Землі.

Інтернет і електронні носії інформації зробили статистику популярних видань менш точною, ніж раніше.

Адже підрахувати тираж друкованих видань - справа набагато більш просте, ніж врахувати кількість завантажень всіляких текстів. Але експерти як і раніше впевнено заявляють, що книгою №1 в світі залишається Біблія.

Зміст:

  • 1. Біблія
  • 2. Збірник цитат Мао Цзедуна
  • 3. "Володар кілець"
  • 4. "Код да Вінчі"
  • 5. Довідники, щорічники, світові бестселери

1. Біблія

Кількість примірників великої книги складає вже 6 мільярдів штук, і навряд чи іншому виданню вдасться перевершити цей показник.

2. Збірник цитат Мао Цзедуна

Тим більше дивно виглядає друге місце в цьому списку, за версією Гіннеса. Це збірка висловів, або цитат, Мао Цзедуна. Загальний тираж цього "творіння" склав 900 мільйонів. Можливо, що він такий великий через чисельності самих китайців, які явно становлять більшу частину серед читачів цієї книги.

3. "Володар кілець"

За кількістю виданих примірників третє місце серед улюблених книг займає "Володар кілець". Причому не тільки юні читачі захоплені цим незрівнянним сюжетом, майстерно викладених Джоном Толкієном. Люди цілком солідного віку і серйозних професій вважають її найцікавішим твором на сьогоднішній день.

4."Код да Вінчі"

Не покидає список десяти шедеврів і "Код да Вінчі" Брауна, але, справедливості заради, варто сказати, що список рекордів по частині тиражів кілька суб'єктивний. У нього, наприклад, не потрапили книги про Гаррі Поттера, хоча їх налічується вже чверть мільярда. У всякому разі, шоста частина епопеї Джоан Роулінг встановила очевидний рекорд по числу продажів в найперший день. Це число дорівнювало 9-ти мільйонам. Сама Книга рекордів фігурує за накладами п'ятої за рахунком серед бестселерів світу.

5. Довідники, щорічники, світові бестселери

Цікаво, що тиражем 100 мільйонів видані в США Довідник правопису, а 80 мільйонів штук припадає на популярний Всесвітній щорічник.

Досить стара, але абсолютно точно - безсмертна, книга по догляду за дітьми Бенджаміна Спока залишається в списку лідерів багато десятиліть і поки не має наміру його залишати, оскільки видавництва постійно включають її в свої плани.

книжник світу не залишають без уваги і улюблених, добре відомих авторів. Серед них - Антуан де Сент-Екзюпері і Габріель Гарсіа Маркес. Їх шедеври - "Маленький принц" і "100 років самотності" - відображені не тільки на папері, а й у душах людей всієї планети.

Інтернет змінив характер читання, книги стали більш доступними, просунуті читачі тепер використовують кращі електронні книги. Точно назвати кількість прочитаних в мережі сторінок навряд чи поки можливо. Але одне радує нескінченно: читання як пристрасть, хобі, розвага, можливість самоосвіти не тільки не вмирає, а й розширює свої можливості. Хотілося б, щоб любов до читання робила людей більш досконалий і добрішим.