Самі незвичайні національні страви світу

Гастрономічний туризм - модне і набирає популярність напрямок. І навіть якщо ви їдете в нову країну не за тим, щоб проводити весь час в ресторанах, знайомство з будь-якої національної кухнею - невід'ємна частина занурення в іноземну культуру.

Сьогодні в Топ-10 представлені найнезвичайніші національні страви різних країн . Часом, щоб покуштувати такий делікатес, потрібна особлива мужність. Зате спогади про такий знайомстві з місцевою кухнею напевно залишаться надовго.

Зміст:

  • 10. Дуріан (Сінгапур)
  • 9. Морська свинка (Перу)
  • 8. Личинки деревного мотиля (Австралія)
  • 7. Яйця незайманого (Китай)
  • 6. Лютефіск (Норвегія)
  • 5. Касу-марцу (Італія)
  • 4. БАЛЮТА (Філіппіни)
  • 3. Суп з змії (Гонконг)
  • 2. Чапулінес (Мексика)
  • 1. Устриці Скелястих гір (США)

10. Дуріан (Сінгапур)

З чим тільки не порівнюють цей популярний азіатський фрукт. Його запах, за різними відгуками, нагадує розкладається труп, шкарпетки спортсмена, громадський туалет. Недарма в Сінгапурі заборонено возити дуріан в громадському транспорті. Зате справжні гурмани стверджують, що з трупами і тухлим м'ясом фрукт не має нічого спільного. Воістину розвинені смакові рецептори дозволяють відчути суміш ванільного пудингу і цибулі.

9. Морська свинка (Перу)

Цих милих звіряток із задоволенням подають до обіду в південноамериканських Андах. Свинок запікають, смажать, готують на грилі.Називають тут морських свинок "куй", а за смаком м'ясо їх нагадує куряче.

8. Личинки деревного мотиля (Австралія)

Жовтуваті личинки, сочаться липким секретом, давно в пошані у місцевих аборигенів. Хоча у переселенців з Європи вони викликають нудоту, тому покуштувати делікатес в Сіднеї і Мельбурні не вийде. Зате їх можна відшукати під час поїздки вглиб континенту.

7. Яйця незайманого (Китай)

На заході провінції Чжецзян придумали самий дивний спосіб приготування яєць - їх вимочують, а потім і варять в сечі хлопчиків, яким ще не виповнилося 10 років. Місцеві стверджують, що блюдо сприятливо впливає на кровоносну систему.

6. Лютефіск (Норвегія)

Досить дивний спосіб приготування має на увазі замочування сушеної риби в лужному розчині каустичної соди. Після трьох діб перебування в настільки агресивному середовищі філе вимочують у воді. В результаті м'ясо набуває желеподібну консистенцію і гострий запах. Вживають лютефіск після теплової обробки - смаження, запікання або варіння.

5. Касу-марцу (Італія)

Цей сир практично неможливо відшукати в звичайному супермаркеті через санітарно-гігієнічних правил. Зате в місцевих крамничках на Сардинії касу-марцу продають справжнім гурманам. Головна відмінна риса сиру - наявність личинок сирної мухи, які беруть участь в ферментації.

4. БАЛЮТА (Філіппіни)

Кажуть, що цей делікатес на смак краще, ніж на вигляд. БАЛЮТА - це качине яйце зі сформованим зародком. Варять яйця в шкаралупі і подають з сіллю, оцтом і приправами.

3. Суп з змії (Гонконг)

Гостро-кислий суп з тофу, грибами і м'ясом змії покращує кровотік і зігріває в холоду. Подають його лише в традиційних ресторанах, де змій тримають прямо в головному залі в спеціальних дерев'яних ящиках.

2. Чапулінес (Мексика)

Під таким екзотичним назвою ховаються знайомі нам коники. Мексиканці смажать комах з сіллю і перчиком чилі, а потім із задоволенням використовують як хрусткою і пікантною закуски до пива.

1. Устриці Скелястих гір (США)

Природно, про морепродуктах в горах і мови немає. Устрицями скелястих гір тут називають яєчка молодих биків, смажені у фритюрі. Ця страва особливо популярно у фермерів в сезон весняної кастрації бичків. До речі, оригінальна назва для страви з бичачих яєць придумали не тільки американці. Французи аналогічний делікатес називають "білими нирками".