Самі незвичайні напрямки в туризмі

Збираючись у відпустку, можна вивчати рейтинг готелів Туреччини або вибирати екскурсійний тур по Європі. Так надходять сотні туристів щороку. Але є і такі, хто віддає перевагу відпочинку, кардинально відмінний від звичного.

Саме для таких мандрівників і призначені найнезвичайніші напрямки в туризмі , представлені в нашому сьогоднішньому Топ-7.

Зміст:

  • 7. Полярний туризм
  • 6. Тури до затонулих кораблів
  • 5. Екологічний туризм
  • 4. Гастрономічний туризм
  • 3. Кінематографічний туризм
  • 2. Джайлоо-туризм
  • 1. Тури по обміну будинками

7. Полярний туризм

Сонце, пальми і пісок давно приїлися? Ласкаво просимо в царство вічних снігів і полярної ночі! Тури в Арктику або Антарктику стають все більш популярними у шанувальників екстремального туризму. До речі, відвідування будь-південного, хоч північного полюса - задоволення не з дешевих. Адже дорого коштує і дорога, і спорядження, і навіть ночівля в утепленій палатці з особливо міцного брезенту.

6. Тури до затонулих кораблів

Це можуть бути і старовинні парусники, і військові кораблі часів Другої світової, і легендарний Титанік. Хтось бажає відчути себе шукачем скарбів, хтось - відважним дослідником. Подібні тури є кращими місцями для дайвінгу, для людей, які втомилися від дослідження виключно рослинного і тваринного світу під водою. До речі, в нинішньому році особливо популярним стало місце, де затонув сумнозвісний круїзний лайнер Коста Конкордія.

5. Екологічний туризм

Відвідування куточків планети, не займаних цивілізацією, стало набирати популярність з 1980-х років. Справжній екологічний тур передбачає відмову від усіх благ цивілізації і повне єднання з природою. Геть автомобілі, смартфони, фени та навіть спреї від комарів! Відданий послідовник екологічного туризму ніколи не візьме з собою що-небудь, здатне порушити екологію обраного місця. Серед приймають еко-туристів країн лідирують Кенія, Лаос, Танзанія, Непал, Нова Зеландія і ПАР.

4. Гастрономічний туризм

Національна кухня може розповісти про культуру та інші особливості тієї чи іншої країни не менше, ніж музеї та інші пам'ятки. Можна просто куштувати страви різних країн, а можна вибрати більш вузькоспеціалізований тур - сирний у Франції або пивний в Німеччині. Правда, в країнах Азії і Африки шанувальникам гастрономічного туризму варто все ж стримувати власні апетити, щоб не шокувати зніжений європейською кухнею організм.

3. Кінематографічний туризм

Подорож по місцях зйомок улюбленого фільму приваблює багатьох любителів незвичайного відпочинку. Наприклад, шанувальники Толкієна буквально натовпами їдуть до Нової Зеландії, де знімався "Володар Кілець". Не менш популярна у кіно-туристів і Мальта, де знімали "Трою", "Гладіатора" і "Гру Престолів". Шанувальники радянського кіно часто вибирають маршрут по місцях зйомок "17 миттєвостей весни", які проходили на території Латвії, Грузії, Росії

2. Джайлоо-туризм

Цей напрямок має багато спільного з екологічним туризмом, але є ще більш екстремальним. Джайлоо-туризм передбачає проживання спільно з племенами, що зберегли первіснообщинний лад.Крім відмови від усіх благ цивілізації туриста чекає занурення в незвичайну і інколи шокує обстановку. Найчастіше мова йде про племенах Океанії або Центральної Африки. Але росіяни можуть вибрати, наприклад, племінної туризм на високогірних пасовищах Киргизстану.

1. Тури по обміну будинками

Цей незвичайний вид туризму отримує все більший розвиток в країнах Європи. Суть його проста - збираючись на відпочинок в іншу країну, варто знайти людину, який планує відпустку на той же самий час. Туристи просто міняються будинками і протягом тижня або навіть місяця оглядають пам'ятки і знайомляться з культурою держави, не витрачаючи кошти на оплату готелів. Для бажаючих на час обмінятися будинками існує безліч спеціалізованих сайтів в мережі Інтернет. Так що власники будиночка в уральській селі можуть помінятися на тиждень-другий з власником вілли на іспанському узбережжі.