Найбільш ненадійні банки Росії 2014

Для стабільної роботи кредитної організації необхідний збалансований портфель кредитів і депозитів. При цьому, щоб своєчасно виконувати зобов'язання перед вкладниками, банку потрібно своєчасне повернення наданих кредитів.

Однак не всі вітчизняні кредитні організації можуть похвалитися настільки ідеальним балансом. Наш рейтинг самих ненадійних банків Росії включає 10 кредитних організацій, в портфелі яких частка простроченої заборгованості настільки велика, що може спричинити дефолт.

Складено на підставі даних агентства РІА.

Зміст:

  • 10. "Ренесанс Кредит", частка простроченої заборгованості - 12, 2%
  • 9. "МДМ Банк", 12, 5%
  • 8. "Пробизнесбанк", 13% > 7. ВАТ "ОТП Банк", 14, 5%
  • 6. ВАТ "МТС Банк", 14, 5%
  • 5. "Юніаструм Банк", 14, 9%
  • 4. "Зв'язковий Банк", 14, 9%
  • 3. ЗАТ "Банк Російський Стандарт", 18, 2%
  • 2. ВАТ "КБ Підемо", 20, 5%
  • 1. "МБ Банк", 34, 3%
10. "Ренесанс Кредит", частка простроченої заборгованості - 12, 2%

Діяльність банку за станом на 1 вересня є збитковою. Розмір від'ємного фінансового результату - 1, 2 млрд. Рублів. Так як якість кредитного портфеля банку знижується, провідні рейтингові агентства знизили в 2014 році рейтинги "Ренесансу".

9. "МДМ Банк", 12, 5%

Крім високої частки простроченої заборгованості в портфелі, "МДМ" демонструє збиток від діяльності за 9 місяців в сумі 1, 3 млрд. Рублів. У минулому році банк очолив рейтинг найбільш збиткових кредитних організацій.

8. "Пробизнесбанк", 13%

Висока частка простроченої заборгованості в портфелі характеризує цей російський банк як нестабільний. Однак рейтинги "Пробизнесбанка" від агентства Fitch на 01. 07. 2014 були на рівні BBB (стабільний). Тим часом, в порівнянні з січнем частка простроченої заборгованості збільшилася на 6%.

7. ВАТ "ОТП Банк", 14, 5%

Банк угорської групи OTP демонструє зростання проблемної заборгованості в портфелі - на 3% з початку року. При цьому рейтинги міжнародних агентств характеризують банк як стабільний.

6. ВАТ "МТС Банк", 14, 5%

Крім високої частки простроченої заборгованості на користь низької надійності банку говорить факт його залучення в 2013 році до адміністративної відповідальності за проведення операцій, пов'язаних з порушенням "МТС Банком" законодавства про протидію легалізації.

5. "Юніаструм Банк", 14, 9%

Скоріш за все, проблемний банк завершить рік зі збитками. За даними на 1 вересня збиток "Юніаструм" склав 721 млн. Рублів. Ще в минулому році банк був узятий на контроль ЦБ РФ через проблеми його засновника - Bank of Cyprus.

4. "Зв'язковий Банк", 14, 9%

За підсумками першого півріччя за даними МСФО збиток "Зв'язковий Банку" складає 3, 8 млрд. Рублів. Ця сума перевищує збиток минулого року в півтора рази. Зростанню збитків сприяло збільшення нормативів резервування по простроченої позичкової заборгованості.

3. ЗАТ "Банк Російський Стандарт", 18, 2%

Відкриває список трьох самих ненадійних банків. Рейтинг Fitch для "Російського Стандарту" був в кінці минулого року знижений до А- з прогнозом "негативний", чому значною мірою сприяло зростання проблемних активів в його кредитному портфелі.

2. ВАТ "КБ Підемо", 20, 5%

Банк входить до групи "Лайф", до якої відноситься також і Пробизнесбанк.Примітно, що в ту ж групу входить втратив ліцензії "Банк 24. ру". За 9 місяців 2014 року банком отримано збиток в розмірі 29 мільйонів рублів.

1. "МБ Банк", 34, 3%

Пол розміром активів банк посідає 295-е місце, при цьому з січня частка проблемних активів зросла в портфелі на 21. 3%. Від сукупного обсягу кредитів юридичних осіб прострочені складають 64%. Подібні показники роблять "МБ Банк" найненадійнішим на російському ринку.