Найбільш шкідливі для здоров'я продукти харчування

Фахівці Незалежної асоціації покупців (НАП РФ) склали рейтинг найбільш шкідливих продуктів харчування . За основу були взяті лише ті продукти, регулярне вживання яких провокує серцево-судинні, онкологічні, шлунково-кишкові захворювання і цукровий діабет.

Зміст:

  • 1 місце - «найшкідливіший продукт харчування»
  • 2 місце
  • 3 місце
  • 4 місце
  • 5 місце
  • 6 місце
  • 7 місце

1 місце - «найшкідливіший продукт харчування»

Чіпси і «вуличний» фастфуд . Сама технологія виготовлення чіпсів (гідрогенізація рослинної олії) веде до утворення канцерогенних синтетичних жирів та інших канцерогенів (акриламіду, бензопірену). Саме канцерогени провокують появу раку. Весь вуличний фастфуд: хачапурі, картопля-фрі та інші продукти, які мають підготовку по «чіпсовой» технології (в киплячій рослинній олії, використовуваній по багато разів) становлять підвищену небезпеку для людського організму.

2 місце

Лимонад. При надмірному вживанні лимонад порушує обмін речовин (надлишок цукру), синтетичні барвники нерідко викликають алергію, а вуглекислий газ (бульбашки) - підвищує кислотність шлункового соку, що призводить до гастриту.

3 місце

Дешеві ковбаси. Найчастіше вони не містять нічого натурального і повні фарбників, ароматизаторів та іншої синтетики, безпека якої для здоров'я поки не доведена.

Копченості. У копченому м'ясі та рибі нерідко накопичується бензопірен - один з найсильніших канцерогенів.

Кетчупи і майонези. Майонези майже завжди містять канцерогенні синтетичні транс-жири, а кетчупи з крохмалем - синтетичні добавки, повна безпека яких для здоров'я людини поки не доведена.

4 місце

Овочі та фрукти , забруднені промисловими і автомобільними викидами. В овочах і фруктах, вирощених з використанням нітратів, або зібраних у промислових компаній, автодоріг, концентруються бензопірен та інші канцерогени.

Продукти з консервантами. Зазвичай, консерванти містять глютамат натрію - токсичну для організму речовина, що викликає болі в голові, судоми судин, порушення обміну речовин.

5 місце

Маргарини. Як і чіпси, маргарини як правило містять канцерогенні транс-ізомери жирних кислот (ТІЖК).

Кондитерські вироби з великим вмістом дешевих жирів і цукру. Регулярне вживання цих солодощів - шлях до порушення обміну речовин.

Злакові. На білий хліб і інші злакові у людей нерідко буває харчова нестерпність.

6 місце

Кофеїнові стимулятори. До них відносяться кава і енергетичні напої. Безпечна доза кави - 2-3 чашки в день (мова ведеться про «справжнє» кави, а не «баночному» - прим. Ред.), Енергетичні напої також не можна пити щодня. Перевищення денної норми споживання веде до виснаження нервової системи.

Молоко. «Натурального» молока в пакетах в продажу майже немає - все що випускаються сорти проходять «порошкоподібну» стадію приготування, пізніше розлучаються водою, тому «молочний напій» - той продукт, який може викликати харчову непереносимість.

7 місце

Домашні консерви. Виготовлення часто проходить з порушенням технології, через що консерви стають причиною смертельних отруєнь, наприклад отруєнь ботулотоксином.

Морозиво. Відомий продукт нерідко містить синтетичні загусники і ароматизатори, які можуть уповільнювати обмін речовин.