Найжахливіші і дорогі катастрофи в світі

Найстрашніші і дорогі катастрофи забирають тисячі жертв і призводять до багатомільйонних і багатомільярдних збитків. Такі історії лягають в основу фільмів і обов'язково входять в історію. Сьогодні ми розповімо про 10 найбільш руйнівних катастрофах в історії світу.

Зміст:

  • 10. Корабельна аварія лайнера "Титанік" - 150 мільйонів доларів
  • 9. Аварія на мосту Wiehltal. 358 мільйонів доларів
  • 8. Каліфорнійське зіткнення поїздів - 500 мільйонів доларів
  • 7. Крах бомбардувальника-невидимки B-2 - 4 мільярди доларів
  • 6. Витік нафти з танкера Exxon Valdez - 2, 5 мільярда доларів
  • 5. Загоряння на нафтовій платформі - 3, 4 мільярди доларів
  • 4. Аварія на космічному шатлі "Челленджер" - 5, 5 мільярдів доларів
  • 3. Аварія на танкері Prestige - 12 мільярдів доларів
  • 2. Вибух на шатлі "Колумбія" - 13 мільярдів доларів
  • 1. Аварія на Чорнобильській АЕС. 200 мільярдів доларів

10. Корабельна аварія лайнера "Титанік" - 150 мільйонів доларів

Його творці були впевнені в його непотоплюваності, так як на той момент лайнер був найпотужнішим судном. Але "Титанік" не прожив і п'яти днів. Він був введений в експлуатацію 10 квітня, а вже 15 зіткнувся з айсбергом. На початок XX століття це була наймасштабніша катастрофа.

9. Аварія на мосту Wiehltal. 358 мільйонів доларів

В Німеччині машина на повній швидкості зіткнулася з переповненим бензовозом. Той загорівся і вибухнув, пошкодивши міст.Влада витратила на відновлювальні роботи більше трьохсот мільйонів доларів.

8. Каліфорнійське зіткнення поїздів - 500 мільйонів доларів

У 2008 році 12 вересня на одній з каліфорнійських залізниць відбулося зіткнення двох поїздів. В результаті аварії не тільки були пошкоджені транспортні засоби, а й постраждали пасажири. З них двадцять п'ять чоловік загинуло. Компанія-виробник поїздів Metrolink зазнала колосальних збитків, в тому числі виділивши кошти на компенсацію сім'ям загиблих.

7. Крах бомбардувальника-невидимки B-2 - 4 мільярди доларів

Військовий літак B-2, сконструйований за технологією "стелс" розбився на острові Гуам 23 лютого 2008 року. На щастя, обидва пілоти встигли катапультуватися і завдяки цьому вижили, але літак згорів дотла. На сьогодні це найдорожча авіакатастрофа в світі.

6. Витік нафти з танкера Exxon Valdez - 2, 5 мільярда доларів

Незважаючи на те, що розлив нафти Exxon Valdez не є найбільшим викидом палива в море, ця аварія вважається однією з найбільших, так як сталася далеко від берега, і на ліквідацію масляної плями пішли величезні суми.

5. Загоряння на нафтовій платформі - 3, 4 мільярди доларів

Прорахунок технічного персоналу нафтової платформи привів до того, що на майданчику стався вибух і пожежа. Загинуло 167 робітників.

4. Аварія на космічному шатлі "Челленджер" - 5, 5 мільярдів доларів

Космічний шатл "Челленджер" був в дорозі всього 73 секунди, після чого вибухнув. Це сталося в 1986 році.

3. Аварія на танкері Prestige - 12 мільярдів доларів

У 2002 році ще один нафтовий танкер вибухнув. На цей раз це був танкер Prestige, з якого сталася найбільша витік нафти - 77000 тонн.

2. Вибух на шатлі "Колумбія" - 13 мільярдів доларів

Ще один шатл приніс величезні збитки американцям. На відміну від "Челленджера" він встиг побувати в космосі 28 разів, однак 29 запуск виявився для нього останнім. Шаттл став руйнуватися під час входження в щільні шари атмосфери, після чого всі семеро космонавтів загинули.

1. Аварія на Чорнобильській АЕС. 200 мільярдів доларів

Вибух четвертого енергоблоку через неуважність співробітників привів до вибуху електростанції, наслідки від якого до цих пір відчувають жителі всього світу. 200 мільярдів доларів - лише приблизна цифра витрат на ліквідацію наслідків.