Саме солоне море

Саме солоне море

Про те, що в більшості морів вода дуже солона, сьогодні відомо кожному. Однак відповісти однозначно на питання, яке море можна назвати самим солоним в світі, багато людей, ймовірно, утруднився. Нерідко виникає версія, що саме солоне - Мертве море. Проте подібна відповідь далекий від істини, так як, незважаючи на більш ніж значне вміст солі в цій водоймі, він за своєю суттю є не морем, а безстічним озером, хоча і одним з найбільш солоних на земній кулі. Розташоване настільки солоне озеро між Ізраїлем, Йорданією і Палестинською національною адміністрацією. Узбережжя Мертвого моря вважається найнижчим ділянкою суші на планеті. Дізнавшись про те, що даний водойму не можна назвати самим солоним морем в світі, допитливий читач напевно ще більше зацікавиться, який правильну відповідь на це питання ...

Зміст статті

  • Червоне море
  • Яке море найсолоніше в нашій країні?

Червоне море

Отже, найбільш солоним морем, що входять в Світовий океан, є Червоне море, що знаходиться між Африкою і Аравійським півостровом. Найсолоніше море в світі омиває узбережжя країн Африки та Азії, таких як Єгипет, Йорданія, Ізраїль, Ємен, Саудівська Аравія та ін. Червоне море займає площу, рівну 450 тис. Км 2 . На карті, наведеної нижче, показано географічне положення Червоного моря.

Відомо, що з річковою водою, як правило, переноситься пісок і мул, що сприяє значному зниженню рівня прозорості морської води.Відмінною рисою, притаманною Червоного моря, є те, що в нього не впадає жодна річка. Саме з цієї причини вода в Червоному морі дуже чиста. У 1000 мол води, що міститься в Червоному морі, знаходиться 41 г солей (для прикладу, у відкритому океані цей показник становить 34 г).

Протягом року над морем випадає не більше сотні міліметрів опадів (і то й з усього морем і лише в зимовий період), в той час як випаровується за той же термін з поверхні водойми в двадцять разів більше води - 2000 міліметрів. Треба відзначити, що в Баб-ель-Мандебській протоці є течії, які входять в Червоне море і виходять з цієї водойми. За рік в найсолоніше море на планеті вноситься води приблизно на 1000 км 3 більше, ніж виноситься з нього.

Це не тільки найсолоніше, а й одне з найбільш теплих морів на нашій планеті. Воно існувало ще близько 30-40 млн років тому. Вважається, що саме через води цього моря Мойсей проводив єврейський народ. Свого часу в водах Червоного моря омивали ноги Олександр Македонський, Юлій Цезар, цариця Клеопатра. Сьогодні це - великий туристичний центр, який користується величезною популярністю серед дайверів і шанувальників пляжного відпочинку. Відрізняється від неперевершеної краси підводний світ і буйство фарб з кожним роком приваблюють сюди все більше людей.

до змісту ↑

Яке море найсолоніше в нашій країні?

Територію Російської Федерації омивають води дванадцяти морів. У різних частинах цих водойм вміст солі сильно відрізняється, однак найбільш солоним з них прийнято вважати Японське море. Отже, саме солоне море, що омиває Росію, пов'язане з Тихим океаном і іншими морями через чотири протоки.Японське море, крім нашої держави, омиває береги таких країн, як Японія, КНДР і Республіка Корея. Площа, яку займає морем, дорівнює 1062 км 2 .

Солоність води в Японському морі знаходиться в межах від 33, 7 до 34, 3%, що поступається аналогічним показникам вод Світового океану. Максимальна глибина моря становить 3742 м. Північна частина водойми замерзає в зимовий період. Тут панує помірний, мусонний клімат. У найбільш холодні місяці, якими в даному регіоні є січень і лютий, середнє значення температури повітря в північній частині Японського моря складає близько - 20 градусів, тоді як на півдні вона в цей час набагато вище - до +5 градусів. Восени на Японському морі збільшується число тайфунів, до виникнення яких призводять урагани. У цей час найбільші хвилі можуть досягати у висоту 12 м.

В цьому морі переважають природні межі, проте в деяких районах вони умовні. Це не тільки саме солоне море, що омиває російське узбережжя, а й одне з найбільших і найглибших морів РФ. На всій території, яку займає морем, панує мусонний клімат, який в даному районі проявляє себе найбільш яскраво. Тут панують сильні вітри (швидкість близько 12-15 м / с і більше), що дмуть з північного заходу. Восени над морем проносяться тайфуни, які супроводжуються рвучкими ураганними вітрами. Ще однією характерною особливістю, притаманною Японського моря, є той факт, що в нього впадає досить мало річок, більшість з яких стікають з гір.