Найнадійніші офшори, рейтинг кращих офшорних зон

Починаючи з середини минулого століття, офшорні зони допомагають компаніям уникнути податків, а в деяких випадках - ведення звітності та аудитів. За минулі роки зон з'явилося досить багато; одні більш зручні, інші менш, одні виглядають сумнівно і використовуються в основному для відмивання чорної готівки, а інші надійні і респектабельні. Вибрати найкращі офшорні зони можна за рейтингами. У Російській Федерації найнадійнішим вважається рейтинг офшорів РБК, а за кордоном - Tax Justice Network. Проаналізувавши обидва, ми склали рейтинг офшорів, включивши в список 5 найбільш надійних.

Зміст:

  • 5. США, штат Делавер
  • 4. Гонконг
  • 3. Люксембург
  • 2. Кайманові острови
  • 1. Швейцарія

5. США, штат Делавер

Офшорна зона штату Делавер надзвичайно популярна серед американських компаній - тут зареєстровано, ні багато ні мало, як половина від їх загальної кількості в США. Акт Limited Liabilities Companies (про компанії з обмеженою відповідальністю), прийнятий в штаті, дозволяє зареєстрованим в штаті компаніям платити менше податків і при цьому зберігати анонімність. Другий великий плюс Делавера в тому, що розташована в ньому компанія може не реєструватися в податкових органах США і, отже, може уникнути як ведення звітності, так і сплати податків.

4. Гонконг

Один з найбільших фінансових центрів світу привабливий для компаній в першу чергу своєї територіальної системою оподаткування.Компанії тут не діляться на резидентні і нерезидентні, і податки залежать тільки від того, чи отримані доходи від джерела в Гонконзі або велося діяльність по отриманню цього доходу в Гонконзі. У разі негативної відповіді на обидва ці питання компанія не підлягає оподаткуванню. Крім того, реєстрація офшорних компаній зажадає мінімум часу і зусиль, а конфіденційність захищена законодавчо (проте інформація про бенефіціарів буде доступна).

3. Люксембург

Хоча Люксембург не є повноцінною офшорною зоною, для іноземних компаній, які не планують ділові операції на території країни, надаються великі податкові пільги. Таким чином ставку податків вдається знизити практично до нуля. Сильні сторони офшорної зони Люксембургу - в повній конфіденційності та непрозорості для третіх осіб, а також відсутність валютного контролю та договору про відсутність подвійного оподаткування. Все це надзвичайно подобається бізнесменам з усього світу, і в Люксембурзі розміщено безліч інвестиційних фондів і понад двісті банків. При реєстрації компанії потрібно не менше двох акціонерів і трьох директорів.

2. Кайманові острови

А ось це справжній офшор - все іноземні компанії, які не займаються будь-якою діяльністю на самих островах, не повинні платити ніяких податків. Крім цього, у цих розташованих в Карибському морі островів безліч цінних особливостей, наприклад, непрозорість (підтримується законом), відсутність валютного контролю, а також висока політична і економічна стабільність. А процес реєстрації компаній на островах займає не більше доби.Офшорна зона Кайманових островів високо цінується світовим капіталом - тут зареєстровано близько ста тисяч компаній з усього світу, 500 банків, 800 страхових товариств і п'ять тисяч пайових фондів. Але і в цьому офшорному раї є своя вада: немає угоди з іншими країнами про відсутність подвійного оподаткування.

1. Швейцарія

Вважається, що в цій невеликій європейській країні створені найсприятливіші умови для бізнесу, хоча в строгому сенсі слова Швейцарію складно назвати офшором. За замовчуванням вважається, що компанія платить податок на дивіденди, кантональний і федеральний податки з капіталу і податок з прибутку. А при деяких умовах в деяких кантонах суму податків вдається знизити практично до нуля, а податок на інвестиції може взагалі не обкладатися податком. Друга істотна перевага Швейцарії - сугуба конфіденційність. Третє - Швейцарія уклала угоди з багатьма країнами світу, щоб клієнти уникнули подвійного оподаткування. І, нарешті, у Швейцарії солідна репутація. Єдиний мінус - звітність все-таки доведеться вести. Але цей невеликий недолік навряд чи може перешкодити репутації Швейцарії як найнадійнішого офшору.