Найнадійніші банки Росії 2017, рейтинг forbes

Forbes опублікував підбірку найбільш надійних банків Росії 2017 року, де простий смертний може розмістити чесно зароблене і не боятися, що гроші випаруються, як роса з листа вранці.

Надійність банку визначалася по декількох категоріях:

 • рентабельність капіталу (наскільки вміло банк розміщує свої капітали);
 • норматив миттєвої ліквідності (по-простому - гарантія, що банк не втратить все в одну добу);
 • достатність капіталу (відношення грошей банку до загальної кількості активів);
 • і власне вклади населення.

Представляємо вам рейтинг 11 найбільш надійних російських банків, де безпечно і вигідно зберігати свої вклади.

Зміст:

 • 11. Альфа-Банк
 • 10. Россельхозбанк
 • 9. Газпромбанк
 • 8. ВТБ
 • 7. Бенк оф Чайна
 • 6. Банк Інтеза
 • 5. Сітібанк
 • 4. Райффайзенбанк
 • 3. Росбанк
 • 2. Юникредит Банк
 • 1. Сбербанк

11. Альфа-Банк

Ледь не увійшов в топ-10 кращих банків єдиний недержавний комерційний банк без іноземного капіталу (якщо, звичайно, не брати до уваги кіпрський офшор). Сума активів: 2404, 1 млрд. Рублів.

10. Россельхозбанк

Спеціалізація "Россельхозбанка" - обслуговування потреб сільського господарства країни. Хоча активи банку становлять 2 795, 1 млрд. Рублів, інші показники виглядають не особливо блискуче, особливо рентабельність капіталу, яка за 2016 рік склав всього 1, 5%.

9. Газпромбанк

Увійшовши в санкційні списки США і України "Газпромбанк" продовжує діяльність з обслуговування нафтової індустрії країни.Незважаючи на досить великі активи (на початок 2017-го вони становлять 5054, 3 млрд. Рублів), Газпрому не так легко змусити їх працювати - тому і дев'яте місце рейтингу.

8. ВТБ

напівдержавних банк ВТБ (61% акцій контролюються урядом Росії) за активами поступається тільки Ощадбанку: їх загальна сума складає 9502, 1 млрд. Рублів. Але не активом єдиним: по іншим позиціям ВТБ просідає, особливо за показником миттєвої ліквідності, який ще й погіршився майже на третину в порівнянні з минулим роком. Однак регулятор включив його на 2 місце рейтингу надійності банків за даними ЦБ.

7. Бенк оф Чайна

Найстаріший банк Піднебесної, заснований ще в 1912 році, з 1993 року присутня і в Росії в особі АКБ "Банк Китаю". Основна спеціалізація банку - обслуговування фінансових потоків, що циркулюють між Росією і Китаєм, однак і прості громадяни можуть там знайти цікаві програми. Сукупні активи: 29, 2 млрд. Рублів.

6. Банк Інтеза

Коріння "Банка Інтеза" лежать в сфері благодійності - колись він починався як "Російський банк проектного фінансування" під крильцем "Європейського банку реконструкції та розвитку". Спочатку він орієнтувався на видачу кредитів великим підприємствами, проте незабаром змінив курс

на малий бізнес, а потім вже зійшов і до фізичних осіб. З 2003 року належить італійській корпорації Intesa Sanpaolo - однієї з найбільших банківських груп Італії. Число активів "Банку Інтеза": 59, 1 млрд. Рублів.

5. Сітібанк

Все голосуючі акції Сітібанку належать Citigroup - однієї з найбільших в світі фінансових груп зі штаб-квартирою в США. Дочірній банк Citigroup в Росії, Сітібанк - одна з перших іноземних ластівок, що залетіли на територію колишнього СРСР, і відчуває себе в Росії цілком комфортно.Сукупні активи: 442, 3 млрд. Рублів.

4. Райффайзенбанк

Якщо історія Ощадбанку простягається на століття назад, то Райффайзенбанк обігнав російського побратима на півстоліття. Ще в середині XIX століття німецькі селяни організовували загальні каси, своєрідну страховку на випадок неврожаю або інших лих. З тих пір багато води утекло, а компанія Райффайзен з сільської кубушки перетворилася в найбільшу банківську групу в Австрії і розширила свою присутність на 16 країн колишнього Радянського блоку, включаючи і Росію. Загальна сума активів Райффайзенбанку: 768, 5 млрд. Рублів.

3. Росбанк

Основний акціонер Росбанка - французький банк Societe Generale. Банк увійшов до списку системно значущою десятки, обраної Банком Росії. Сукупні активи: 786, 5 млрд. Рублів.

2. Юникредит Банк

Юникредит входить до складу італійської банківської групи UniCredit і є найбільшим російським банком, де більшість голосуючих акцій належить іноземцям. Загальна кількість активів - 1196, 6 млрд. Рублів.

1. Сбербанк

Уже який рік найбільший державний банк країни займає перше місце по надійності . Навряд чи в майбутньому вдасться похитнути позиції спадкоємця відкритих ще в двадцяті роки минулого століття ощадних кас. На даний момент активи банку становлять 22 336, 5 млрд. Рублів, набагато випереджаючи інші місця топ-11 найнадійніших кредитних організацій Росії 2017 року.