Найнадійніші банки Росії 2014 року

Надійність кредитної організації залежить від безлічі факторів: величини власного капіталу, якості кредитного портфеля і т. Д. Тому найправильніший спосіб визначення стійкості банку, це не суб'єктивні оцінки та відгуки клієнтів, а рейтинг міжнародного агентства (Fitch, S & P, Moody's).

В сьогоднішню десятку увійшли найнадійніші банки Росії 2014 року . Лідируючі позиції зайняли дочірні організації іноземних фінансових компаній, за якими слідують банки за участю держави. Держбанки виявилися нижчими іноземних "дочок", т. К. Їх безпеку, на думку міжнародних рейтингових агентств, обмежена рейтингом країни РФ.

Пропонуємо вивчити список самих ненадійних банків, щоб убезпечити свої накопичення. Ми також підготували оновлений список найнадійніших банків Росії 2015 року.

Зміст:

  • 10. МСП Банк (рейтинг S & P - BBB)
  • 9. ІНГ Банк (рейтинг Moody's - Baa2)
  • 8. Юникредит Банк (рейтинг S & P - BBB)
  • 7. ВТБ24 (рейтинг Moody's - Baa2)
  • 6. Банк ВТБ (рейтинг S & P - BBB)
  • 5. Сбербанк (рейтинг Fitch - BBB)
  • 4. Креді Агріколь КІБ (рейтинг Fitch - BBB +)
  • 3. Ейч-Ес-Бі-Сі (рейтинг Fitch - BBB +)
  • 2. Нордеа Банк (рейтинг Fitch - BBB +)
  • 1. Сітібанк (рейтинг Fitch - BBB +)

10. МСП Банк (рейтинг S & P - BBB)

Банк займає 45-е місце за активами, 30-е - за обсягом капіталу. При цьому у МСП Банку один з найбільш високих показників достатності капіталу - 22, 9%. Рейтинг BBB за методикою Standart & Poors означає достатню здатність виконувати фінансові зобов'язання, але більшу чутливість до несприятливій економічній кон'юнктурі.

9. ІНГ Банк (рейтинг Moody's - Baa2)

ІНГ займає 29-е місце в РФ за активами і 23-е за обсягом капіталу. Рейтинг Baa2 означає, що банк схильний помірним кредитних ризиків. При цьому про стійкість кредитної організації свідчить і високий відсоток достатності капіталу - 22, 8%.

8. Юникредит Банк (рейтинг S & P - BBB)

Банк входить в десятку найбільших за величиною активів, займаючи дев'ятий рядок. Ефективність діяльності оцінюється рентабельністю власного капіталу на рівні 20, 3%.

7. ВТБ24 (рейтинг Moody's - Baa2)

"Дочка" Банку ВТБ - четверта в Росії за обсягом активів, а також шоста - за розміром капіталу. Державне участь в випадку з міжнародними рейтингами грає проти банку - через зниження загального рейтингу РФ, ВТБ 24 може змінити рейтинг Baa2 на менш надійний.

6. Банк ВТБ (рейтинг S & P - BBB)

Банк займає друге місце, і за активами, і за розміром капіталу. З числа учасників десятки у ВТБ досить низький рівень достатності капіталу - 12, 4%, але при цьому висока стабільність повністю забезпечена участю держави.

5. Сбербанк (рейтинг Fitch - BBB)

Лідер російського банківського ринку за величиною активів і капіталу має рейтинг BBB, що за методикою Fitch означає хорошу кредитоспроможність і низькі очікування експертів щодо кредитних ризиків, проте надійність державного банку Росії поки не ідеальна.

4. Креді Агріколь КІБ (рейтинг Fitch - BBB +)

Найменший банк в десятці найнадійніших займає всього 96-е місце за активами. При цьому у банку найбільш високий рівень кредитоспроможності - 39%. А приналежність до однієї з провідних фінансових груп Європи (Credit Agricole Group) додає кредитної організації привабливості в очах експертів.

3. Ейч-Ес-Бі-Сі (рейтинг Fitch - BBB +)

Банк займає 85-е місце за активами і 70-е - за величиною капіталу. Кредитна організація є "дочкою" одного з найбільших фінансових холдингів світу - HSBC Holdings plc.

2. Нордеа Банк (рейтинг Fitch - BBB +)

"Дочка" однойменної скандинавської банківської групи займає 25-е місце і за активами, і за розміром капіталу. Основне джерело ресурсів банку - кошти "материнської" організації. Банк визнаний найнадійнішим в 2015 році за версією видання Forbes.

1. Сітібанк (рейтинг Fitch - BBB +)

Найнадійніший російський банк , на думку міжнародних рейтингових агентств, займає 19-е місце за активами. Засновником банку є американська група Citigroup. У липні 2014 року агентство Fitch оцінило прогноз по рейтингу Сітібанку як стабільний.