Найбільш процвітаючі країни світу, індекс legatum Institute

Лондонський науково-дослідний інститут Legatum Institute випустив свій щорічний рейтинг найбільш процвітаючих країн в світі . При його складанні враховувалися 104 фактора, як традиційні: наскільки багата країна, валовий внутрішній продукт у розрахунку на душу населення і кількість людей, які працюють повний робочий день, так і більш цікаві цифри, такі як число безпечних інтернет-серверів, які має країна, і то наскільки добре відпочили відчувають себе (на щоденній основі) жителі країни.

Потім ці чинники були зведені до дев'яти субіндексами: якість економіки, бізнес-середовище, влада, освіту, охорону здоров'я, охорона і безпека, особиста свобода, соціальний капітал, а також стан навколишнього середовища.

До рейтингу потрапили 149 країн світу, і Росії дісталося 95 рядок, поруч з Непалом і Молдовою. А ось топ-10 найбільш процвітаючих в світі держав.

Зміст:

  • 10. Великобританія
  • 9. Данія
  • 8. Швеція
  • 7. Нідерланди
  • 6. Австралія
  • 5. Канада
  • 4. Швейцарія
  • 3. Фінляндія
  • 2. Норвегія
  • 1. Нова Зеландія

10. Великобританія

Незважаючи на Brexit, Великобританія зробила стрибок в індексі щастя, піднявшись з п'ятнадцятого місця, яке вона займала в 2015 році, а також увійшла в топ-10 країн за рівнем благодійності.

9. Данія

Скандинавія має дуже високий рівень життя, і займає дев'яте місце Данія насправді найменш процвітаюча країна в регіоні.

8. Швеція

Трохи вище свого сусіда Данії, Швеція посідає третє місце в субіндексів якості економіки, а також п'яте місце в області управління, але все-таки в цілому впала на восьме місце в порівнянні з п'ятим в 2015 році.

7. Нідерланди

В цій країні прекрасна система освіти (друге місце у відповідному субіндексів), а також здорова економіка (друге місце в субіндексів якості економіки). А ось за станом навколишнього середовища Нідерланди займають 36 місце. Країна займає одне з лідируючих місць в рейтингу якості бензину в усьому світі.

6. Австралія

Відома своїм невимушеним способом життя і гарною погодою, Австралія посіла друге місце в субіндексів соціального капіталу, що допомогло їй піднятися на одне місце в порівнянні з рейтингом процвітання 2015 року.

5. Канада

Значно більш процвітаюча країна в порівнянні зі своїм північним сусідом, оплотом демократії, які зайняли 17 місце. Канада займає третє місце в субіндексів соціального капіталу та бізнес-середовища, а також друге місце в субіндексів особистої свободи громадян.

4. Швейцарія

Тиха, багата і найчистіша країна Швейцарія славиться своєю освітою (перше місце серед інших країн з топ-10 найбільш процвітаючих), а також відмінною медичною допомогою. Вона третя в субіндексів системи охорони здоров'я.

3. Фінляндія

Сама процвітаюча з країн на півночі Європи. Фінляндія має найкращий порадник у світі, за інформацією Legatum Institute.

2. Норвегія

Протягом семи років поспіль Норвегія займала перше місце в списку найбільш процвітаючих країн на Землі, але в 2016 році вона втратила цей титул, поступившись ним номером один в рейтингу.

1. Нова Зеландія

Офіційно саме процвітаючу державу в світі за результатами дослідження Legatum Institute, Нова Зеландія займає перші місця в субіндексів соціального капіталу та якості економіки і другі місця в субіндексів бізнес-середовища і влади.The Good Index Country назвали Нову Зеландію однією з кращих країн світу в 2016 році.


Тенденція до збільшення глобального процвітання була продемонстрована в країнах Західної Європи, Латинської і Центральної Америки і в азіатських країнах, завдяки поліпшенню охорони здоров'я і освіти.

Проте, картина не повсюдно позитивна. Рост "Ісламської держави", "Аль-Каїди" та інших терористичних угруповань після арабської весни надав різке обмеження на зростання добробуту на Близькому Сході.

Та й західний світ не застрахований від проблем. Американське процвітання стагнує за останнє десятиліття. Навіть в тих країнах, які не так сильно постраждали від фінансової кризи (наприклад Австралія), спостерігається зниження процвітання за останнє десятиліття.