Найприбутковіші франшизи Росії 2016, рейтинг forbes

Хоча ринок франчайзингу в Росії зростає (на 15% в 2015 році, і на 6% за перші шість місяців 2016 року), однак повних даних про його стан немає. По всій Російській Федерації налічується не більше 750 компаній, що мають власну торгову марку і укладають франчайзингові договори. Концепцій ж більше майже вдвічі - 1300.

Російське видання журналу Forbes в Росії вирішило закрити білі плями на фінансовій мапі і визначити, які франшизи в Росії найприбутковіші. При розрахунку місця франшизи в рейтингу враховувалися як середня річна виручка однієї точки, так і відношення прибутку до виручки і прибутку до стартових вкладеннях.

Зміст:

 • 10. Наукове шоу професора Ніколя
 • 9. Мобільна мийка
 • 8. Respect
 • 7. Tea Funny
 • 6. МОР Синтез
 • 5. Samura
 • 4. Міель
  • 3. Unibrait
 • 2. СДЕК
 • 1. Лабораторна служба Хеликс

10. Наукове шоу професора Ніколя

Не тільки відкриває рейтинг прибуткових франшиз в Росії, але і та демонструє, що наука може бути розвагою і одночасно приносити прибуток. Розважальне шоу Миколи Ганайлюка дивляться більш ніж в 50 містах Росії, а всього точок налічується 62. Виручка за 2015 рік становила 5 млн рублів.

9. Мобільна мийка

В пакет входить навчання персоналу і навчання управлінню персоналом, спецодяг, інвентар і матеріали. У компанії 7 власних точок і 62 франчайзингових, а виручена сума за минулий рік склала 3.6 млн рублів.

8. Respect

Власних точок у пітерської взуттєвої компанії 189, як в Російській Федерації, таки в сусідніх країнах. Виробляється ж взуття Respect по всьому світу - від Європи до Південно-Східної Азії і Латинської Америки. Зараз у компанії, крім власних, ще й 71 франчайзингових. Франчайзі можуть продавати взуття інших виробників, але не більше третини від загальної кількості. У 2015 році виручка Respect склала 36 млн рублів.

7. Tea Funny

Криза вплинула на продаж франшизи для виготовлення коктейлю не кращим чином, тому компанія прийняла рішення збільшити кількість власних кафе модних напоїв, щоб зробити бренд більш відомим. Так що на даний момент у Tea Funny 87 власних точок і 211 франчайзингових. За минулий рік вдалося виручити 4. 5 млн рублів.

6. МОР Синтез

Казанська компанія з виробництва хімії (автохімія, пластикова тара, засоби для миття рук і аромату) продає франшизи, до вартості яких включено обладнання, навчання персоналу і початковий матеріал. Всього відкриття однієї точки займає приблизно місяць, а всіх точок у компанії 102. Виручка склала 18 млн рублів.

5. Samura

Спеціалізація компанії - продаж ножів, виготовлених в Японії за власним замовленням. За 7 років, що минули з часу старту франшизи, кількість точок зросла до 255, а прибуток за 2015 рік склав 3. 75 млн рублів.

4. Міель

Франшиза найбільшою російської брокерської мережі стартувала в 2009 році. На 2016 рік у Міель 122 точки, які знаходяться в півсотні міст по всій Росії, і кілька партнерів в Іспанії, Чехії та на Кіпрі. Дохід за минулий рік - 21. 6 млн рублів.

3. Unibrait

Відкриває першу трійку з топ-10 російських франшиз 2016 року Новосибірська компанія.Вона продає власноруч розроблену технологію нанесення дзеркального покриття на будь-які об'єкти. Зараз у компанії 59 власних точок, а виручка за минулий рік склала 8. 8 млн рублів. Цікаво, що глава компанії вирішив обмежити кількість франчайзі не більше 5 на місто - для запобігання занадто жорсткої конкуренції.

2. СДЕК

Ще одна Новосибірська компанія, що займається доставкою вантажів, зробила ставку на Китай - і не прогадала. Зараз Китай стає одним з лідерів світової інтернет-торгівлі. СДЕК відкрили франчайзингові точки в 10 містах Китайської Народної республіки, а всього їх у компанії 323. За минулий рік виручка цієї транспортної компанії склала 6. 7 млн. Рублів.

1. Лабораторна служба Хеликс

Історія компанії почалася в 2004 році, коли колишні студенти біофаку і Військово-медичної академії Санкт-Петербурга відкрили перший діагностичний центр. А вже через три роки приступили до активного продажу франшизи. Зараз кількість франчайзингових точок у компанії досягло 180. Криза компанія переживає успішно - в минулому році було відкрито 63 нових точки. За 2015 рік прибуток Хеликс склала 21. 6 млн рублів.