Найпрестижніші професії 2015 року в Росії

Дослідницький центр міжнародного кадрового порталу HeadHunter провів дослідження на тему " Які професії ви вважаєте найпрестижнішими? ". В опитуванні брав участь тисячі п'ятсот вісімдесят одна респондент з різних регіонів країни. Результати опитування виявилися в якійсь мірі передбачуваними: лідирують професії, що асоціюються зі стабільністю, високими доходами, упевненістю в завтрашньому дні, а також з можливістю кар'єрного росту і загальної затребуваністю на ринку.

Представляємо вам топ-10 найбільш престижних професій 2015 року .

Зміст:

  • 10. Економісти і фінансисти
  • 9. Банкіри
  • 8. Інженери (різні галузі)
  • 7. Творчі професії (дизайнери, художники, артисти)
  • 6. Льотчики і космонавти
  • 5. Лікарі
  • 4. Юристи, адвокати
  • 3. Топ-менеджери
  • 2. Підприємці, бізнесмени
  • 1. Програмісти і IT-фахівці

10. Економісти і фінансисти

Професії, що асоціюються з грошима, завжди традиційно користуються повагою. Не стали винятком і економісти з фінансистами. Середня зарплата економіста по Росії - 30 тисяч рублів. Найбільше затребувані люди цієї професії в трьох областях: Свердловської, Московської, і Ленінградській.

9. Банкіри

Банкіри котируються вище, ніж економісти. Середня заробітна плата банкіра по Росії становить 45 000 рублів. Великі фінансові центри - Московська, Ленінградська і Свердловська області - найбільш вигідні з точки зору пошуку роботи для людей цієї професії.

8. Інженери (різні галузі)

Вища технічна освіта традиційно високо цінується в країнах СНД ще з радянських часів. З матеріальної точки зору середня зарплата інженера варіюється від 30 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Найбільше поважає інженерів республіка Інгушетія - там середня зарплата інженера становить 75333 рубля. На думку порталу, в майбутньому престижність і затребуваність цієї професії буде тільки зростати, при цьому особливо потрібні будуть люди з технічною і економічною освітою плюс знанням будь-якого європейського мови.

7. Творчі професії (дизайнери, художники, артисти)

Ці професії - "новачки" в рейтингу найбільш шанованих професій. Найбільше дизайнери популярні в Магаданській області - там середня зарплата становить 52500 рублів; Московська область займає друге місце.

6. Льотчики і космонавти

Ці героїчні професії овіяні ореолом романтики і традиційно користуються високою повагою у населення. Та й в матеріальному відношенні вони виглядають непогано - рівень середньої зарплати коливається від 100 до 120 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Вище всього цінують льотчиків в Краснодарському краї, потім йдуть республіка Татарстан і Амурська область.

5. Лікарі

Середня зарплата лікаря загальної практики становить близько 38 тисяч рублів. Найбільш високооплачувані лікарі живуть в Камчатському краї, де їх зарплата в середньому дорівнює 75 тисяч рублів. На другому місці знаходиться республіка Калмикія, а на третьому - Ленінградська область.

4. Юристи, адвокати

Найбільш високооплачуваними серед юристів вважаються фахівці з цивільного права - їх зарплата становить в середньому 110 тисяч рублів.

3. Топ-менеджери

Середня зарплата топ-менеджера становить 50 тисяч рублів.Передбачувано, що найбільш затребувані вони в Московській, Ленінградській і Свердловській областях, але платять їм найбільше в Саратовській області, де середня зарплата топ-менеджера - 185 тисяч рублів. На наступному місці знаходиться Самарська і Ростовська області.

2. Підприємці, бізнесмени

Складно визначити середній рівень зарплати підприємців. Причина криється в специфіці ведення бізнесу по-російськи, коли більша частина доходів - в тіні.

1. Програмісти і IT-фахівці

Троє з п'яти опитаних вважають цю професію найпрестижнішої - можливо, тому що вона являє собою золоту середину між можливостями, потребами і витратами. Середня зарплата російського програміста становить близько 38 тисяч рублів, при цьому програмісти, які вміють працювати з Navision / Axapta заробляють близько 92 - 80 тисяч рублів. Найбільше програмістів цінують в Московській області. Ця професія має високу затребуваністю, що не дивно, враховуючи, як бурхливо розвивається IT-сфера в Росії і в світі.

Передбачається, що як мінімум ще кілька десятків років фахівці зі створення, налагодження та підтримання працездатності програмного забезпечення будуть одними з найбільш потрібних і високооплачуваних.