Найпрестижніші в світі кінопремії

Щорічно в світі проводиться майже тисяча церемоній вручення різноманітних премій в галузі кінематографу. Але лише мала частина з них є вагомими і авторитетними нагородами.

Саме ці - найпрестижніші в світі кінопремії - ми і включили в сьогоднішню десятку. Вибираючи фільм, нагороджений золотою гілкою Каннського кінофестивалю або російської Нікою, можна сміливо розраховувати на перегляд якісного кіно.

Зміст:

  • 10. Ніка
  • 9. Сатурн
  • 8. Золотий глобус
  • 7. Золота пальмова гілка
  • 6. Золотий ведмідь
  • 5. Золотий лев
  • 4. Сезар
  • 3. Премія Британської академії
  • 2. Золота малина
  • 1. Оскар

10. Ніка

Національна премія, яка щорічно вручається Російською Академією кінематографічних мистецтв, була заснована в 1987 році. Засновником і художнім керівником премії став Юлій Гусман. Статуетка, що зображає грецьку богиню перемоги Ніку, вручається в 20 номінаціях. Як правило, на суд журі виставляють роботи режисери з Росії, СНД і країн Балтії.

9. Сатурн

Ця американська кінопремія була заснована в 1972 році Академією наукової фантастики, фентезі та фільмів жахів. Незважаючи на те, що в Росії про Сатурн мало хто знає, в світі ця премія широко відома серед шанувальників фантастичного кіно.

8. Золотий глобус

Премія вважається в США другий за значимістю після Оскара. З 1944 року "Глобус" вручається не тільки за кращі фільми, а й за серіали, а також телевізійні і навіть анімаційні картини.На відміну від Оскара, драматичні і розважальні фільми проходять в цьому конкурсі за різними номінаціями.

7. Золота пальмова гілка

Ця престижна кінонагорода є головним призом щорічного Каннського кінофестивалю, що проходить з 1946 року. У журі фестивалю входять тільки імениті діячі індустрії кіно, а в конкурсі беруть участь роботи різних, але переважно серйозних жанрів.

6. Золотий ведмідь

У 2011 році головний приз Берлінського кінофестивалю відзначив своє шістдесятиріччя. Як правило, в конкурсі беруть участь десятки робіт від режисерів з усього світу. Дуже часто "Ведмедів" отримують фільми з Латинської Америки, Азії, а також країн Східної Європи.

5. Золотий лев

Золотого лева вручають переможцям Венеціанського кінофестивалю. Лауреатами премії стають серйозні авторські фільми. Нерідко Золотий лев дістається картинам, які представляють жанр, так званого, незалежного кіно.

4. Сезар

Головна кінематографічна премія у Франції вручається щорічно з 1976 року. Свою назву премія отримала від скульптора Сезара Бальдачіні, який створив оригінальний зовнішній вигляд нагороди. Вручення премії проводиться щорічно в лютому в відомому паризькому театрі "Шатле".

3. Премія Британської академії

BAFTA - головна премія Британської академії кіно-і телемистецтва. Нагорода вручається з 1947 року. В наші дні церемонія проводиться щорічно в лютому. До речі, окрема номінація BAFTA присвячена відеоігор, так як британське журі прирівняв їх за статусом до кіно і телебаченню.

2. Золота малина

Ця всесвітньо відома напівжартівлива премія вручається кращим з гірших. На жаль, досить часто номінанти та переможці соромляться відвідати церемонію і прийняти забавну нагороду з рук журі.Серед знаменитих власників малини - "Сутінки. Сага: Світанок - ч. 2", "Фаренгейт 9/11", "Шоугелз" і "Листоноша".

1. Оскар

Найпрестижніша кінопремія в США і, мабуть, в світі вручається з 1927 року. До складу Американської кіноакадемії входить понад 6 тисяч осіб з правом голосу. Однак всі вони розділені по 15 гильдиям, голосуючим в окремих номінаціях. Усі без винятку члени Академії голосують лише в одній номінації - "Кращий фільм". До речі, до цих пір невідомо, хто саме дав назву самої премії і статуетці, що зображає лицаря з мечем, що стоїть на круглій коробці з кіноплівкою.