Найпотужніша акустична система в світі

Найпотужніші в світі акустичні колонки для відтворення музики були створені компанією Bose. Найдивовижніше, що дана фірма не була всесвітньо відомим брендом, до цього продукту компанія залишалася в тіні. Такі колонки були розроблені для виконання спеціального завдання - озвучування великих відкритих місцевостей начебто стадіонів. Замовником такого незвичайного пристрою став сер Пол Маккартні, який потребував потужної акустиці для того, щоб організувати наймасовіший фестиваль на честь Бітлз.

Якщо скласти потужність всієї акустики і підсилювачів, то вийде, що вона мала наступні параметри: потужність 4900 Ватт і максимальна гучність 139/145 децибел.

Потрібно зауважити, що компанія-розробник заявляла, що 4900 Ватт - це не максимальна потужність колонок, вони могли досягати навіть 11000 Ватт, але це вже занадто величезна цифра. Якщо вірити пресі та засобах масової інформації, то від занадто гучного звуку на цьому фестивалі постраждало щонайменше 70 осіб. Велика частина постраждалих - це люди, які знаходилися поблизу колонок. Протягом тижня після проведення фестивалю у всіх цих людей були головні болі і шум у вухах. Таке неприємне поведінка нервової системи було викликано потужним звуковим ударом.

Незважаючи ні на що, всі ці люди знову прибули на чергове подія вже через місяць. Ця подія проходило за участю самого сера Пола Маккартні.На заході також була виставлена ​​ця потужна акустична система . Насправді, існує інформація, що є і більш потужні колонки. Справа в тому, що виготовлені вони були нелегальної Японською компанією, а їх потужність може досягати навіть 7800 Ватт. Проте, найпотужнішою звуковою системою в світі вважається якраз Ultra-Slim ARRAY від компанії Bose , тому що Японський продукт не був зареєстрований і запущений у виробництво легальними шляхами.

На фестивалі сера Пола Маккартні була встановлена ​​велика сцена, де була розміщена установка у вигляді величезних колонок компанії Bose. Акустичні системи складалися з трьох довгих колонок в центрі подіуму, а також з двох навісів над сценою. Також були присутні дві зв'язки невеликих колонок по краях сцени. Це ще не все - прямо під зв'язками було виставлено два великих підсилювача. Невідомо, як почувалися після виступу ті люди, яким довелося побувати прямо на сцені.

Самій компанії Bose настільки сподобалося свій винахід, що на 2011 рік була анонсована нова поліпшена версія даної акустичної системи. За заявою розробників, в нових колонках поліпшений діапазон частот, а також коефіцієнт гармонік. На цей раз компанія не стала збільшувати потужність колонок. По-перше, більш висока потужність навряд чи буде десь використовуватися. Поточні показники і так надмірно великі. По-друге, компанія переживає за можливі різні ушкодження і травми у людей при прослуховуванні музики через дану систему.