Найпотужніша снайперська гвинтівка в світі

Найпотужніша снайперська гвинтівка в світі

Перші снайперські гвинтівки з'явилися близько 1860-го року. Правда, тоді вони мало чим відрізнялися від звичайної зброї і виділялися лише примітивними оптичними прицілами. Під час Англо-бурської війни на рубежі 19-20 століть англійці, уражені точністю стрільби свого супротивника, прийшли до висновку про необхідність введення в штат підрозділів спеціально навчених стрільців - снайперів, озброєних вдосконаленими гвинтівками. До речі, саме слово "снайпер" походить від англійської назви птиці бекаса - snipe, чия траєкторія польоту непередбачувана, тому від мисливця потрібна особлива майстерність.

Перші масові снайперські гвинтівки з'явилися в Першу світову війну. Поступово вони ставали все більш досконалий, розширювалася і сфера їх застосування. Удосконалення йшло по лінії збільшення купчастості стрільби і потужності гвинтівки. Нині світовий арсенал снайперських гвинтівок налічує кілька десятків видів цієї зброї, багато з яких мають вузьку спеціалізацію. І сьогодні найпотужніша снайперська гвинтівка в світі може стріляти на кілька кілометрів і пробивати легко броньовані цілі.

Зміст статті

  • Великокаліберні снайперські гвинтівки
  • Великокаліберний монстр
  • Майбутнє великокаліберних снайперських гвинтівок

Великокаліберні снайперські гвинтівки

великокаліберні вважаються гвинтівки калібром від 9 до 20 мм.Такі гвинтівки можуть пробивати борт бронетранспортера або вражати легені польові укріплення. З подачі журналістів їх охрестили "Антиснайпер", оскільки вони застосовуються і для боротьби зі снайперами ворожих лінійних підрозділів, чиє зброя призначена для відстрілу супротивника поза укріплень. Великокаліберна рушниця перевершує звичайну по дальності стрільби настільки, що стрілець, перебуваючи поза межами досяжності, може спокійно розстрілювати ворожих снайперів. У таблиці представлено кілька найбільш відомих великокаліберних снайперських гвинтівок.

Назва Виробник Калібр, мм Де стоїть на озброєнні
Accuracy International AS50 Великобританія 12, 7 Великобританія, Ірландія, США
IST Істіглал Азербайджан 14, 5 Азербайджан, Туреччина, Пакистан, Йорданія
Gepard Угорщина 12, 7/14, 5 Угорщина, Росія , Хорватія, Туреччина, США
ОСВ-96 "Хакер" Росія 12, 7 Росія
Steyr AMR / IWS 2000 Австрія 15, 2 Австрія
Barrett M82 США 12, 7 Крім армії США, стоїть на озброєнні в арміях 35 держав
M99B / M06 Китай 12, 7 Китай
PGM UR Hecate II Франція 12, 7 Франція, Австрія, Латвія, Литва, Естонія , Польща, Словенія
OM 50 Nemesis Швейцарія 12, 7 Крім Швейцарії, варто на озброєнні поліцейських спецпідрозділів кількох країн Європи
Застава М93 Сербія 12, 7 < Сербія, Вірменія, Чорногорія, Македонія, Республіка Конго Безшумна снайперська гвинтівка "Вихлоп"
Росія 12, 7 Росія Розробка великокаліберних снайперських гвинтівок була розпочата в 80-ті роки минулого століття. В СРСР і раніше існувало стрілецьку зброю, призначене для поразки легко броньованих цілей, - це кулемети НСВ "Скеля" калібру 12, 7 мм і КПВТ (крупнокаліберний кулемет Владимирова танковий) калібру 14, 5 мм.Але точність стрільби у них в порівнянні зі снайперського зброєю була низькою. З огляду на вітчизняні напрацювання, великокаліберні гвинтівки стали конструювати під патрони цих калібрів.

до змісту ↑

Великокаліберний монстр

Американською корпорацією "Anzio Iron Works" розроблена великокаліберна снайперська гвинтівка Anzio 20mm rifle, яка за прийнятою в США класифікації проходить як "Anti-Materiel Rifle". У перекладі це буде виглядати приблизно так: "протівоматеріальная гвинтівка" або "гвинтівка, що руйнує перепони". Калібр цього "дива", як зрозуміло з назви, - 20 мм, а заявлена ​​дальність стрільби складає 5 тисяч ярдів, або 4572 метра. Для снайпера, провідного стрілянину з положення лежачи, це - за межами лінії горизонту. Вести стрільбу з інших положень проблематично, адже вага гвинтівки - 59 кілограм, а довжина - 2 метри.

Навіть фахівці ламають голову: наскільки затребуваним виявиться цей збройовий монстр? Тягати таку вагу на бойові виходи нереально, а для міських умов, де немає необхідності стріляти за горизонт, існують більш відповідні зразки великокаліберних снайперських гвинтівок. Багато хто вважає, що створення подібної гвинтівки - свого роду реклама або маркетинговий хід: мовляв, дивіться, що ми можемо зробити! Погляньте на відео, де снайпер веде вогонь з цієї гвинтівки: його навіть лежачи буквально відкидає віддачею назад:

до змісту ↑

Майбутнє великокаліберних снайперських гвинтівок

Нескінченно збільшувати потужність снайперських гвинтівок неможливо. Це неминуче позначається на габаритах і масі зброї, ускладнюючи його застосування, що підтверджує приклад з гвинтівкою Anzio 20mm rifle. Та й які цілі буде вражати більш потужне снайперську зброї - не стріляти ж, як у приказці, з гармати по горобцях!

Звичайно, створення більш потужної зброї можливо. Та й постійне змагання зброї і засобів захисту від нього до того спонукає. Тільки тоді це буде вже не найпотужніша снайперська гвинтівка в світі, а зброю іншого класу.