Найпопулярніші види міжкімнатних дверей

Міжкімнатні двері є важливою деталлю будь-якого інтер'єру, майстерно поєднуючи високу функціональність з ефектною декоративністю. Сьогодні будівельний ринок пропонує величезний асортимент міжкімнатних дверей, відмінності між окремими видами полягають не тільки в матеріалі, але і в конструктивних особливостях. Для того щоб не заблукати серед цього величезного розмаїття, спробуємо розставити деякі орієнтири, визначимо плюси і мінуси окремих варіантів.

Для виготовлення міжкімнатних дверей використовують цілісний деревний масив, МДФ, ДСП, меламін, пластик і скло, і практично ніколи не застосовують метали. Відповідно до думки древніх східних наук метал надає на фізичне і психічне здоров'я людини несприятливий вплив, отже, кількість металевих деталей, які використовуються в будівництві і обробці інтер'єру, має бути зведено до мінімуму.

Зміст:

  • Дерев'яні двері
  • Двері з МДФ
  • Пластикові двері
  • Орні, розсувні
  • Складні двері
  • Двері-купе
  • Скляні двері < Дерев'яні двері

Не тільки традиційними, а й розкішними вважаються двері Текон європейського стандарту, виготовлені з масиву елітної деревини, дуба, бука, палісандра. Незважаючи на те, що такі вироби відрізняються не тільки високою декоративністю, але і довговічністю, головним їхнім ворогом вважається підвищена вологість.Всі кошти, які використовуються для надання деревині водовідштовхувальних властивостей, знижують ступінь екологічної безпеки готового виробу, що має особливе значення для дитячих кімнат.

Двері з МДФ

Для зниження ціни на готові міжкімнатні двері замість натуральної деревини використовують сучасні високотехнологічні матеріали, виготовлені з деревних волокон. Якщо процес такої переробки деревини трохи знижує екологічну безпеку готової продукції, то її стійкість до вологи значно підвищується. Міжкімнатні двері МДФ сьогодні користуються високою популярністю і складають конкуренцію продукції з деревного масиву завдяки оптимальному співвідношенню між ціною і якістю в поєднанні з найвищою декоративністю.

Пластикові двері

Самим економічним варіантом міжкімнатних дверей на сьогоднішній день є вироби із пластику. Завдяки своїм унікальним властивостям пластмаса може втілювати в життя самі незвичайні і сміливі дизайнерські рішення. З якого б матеріалу не були виготовлені міжкімнатні двері, вставки зі скла тільки підвищують їх декоративність. Як правило, в конструкції дверей використовують димчасте або матове скло найрізноманітнішої фактури і малюнка.

Орні, розсувні

Незалежно від матеріалу, який застосовувався, міжкімнатні двері можуть бути орними, розсувними, складними або хитними. Незважаючи на те, що розсувні двері є традиційними, зростає популярність розсувних дверей. Ще одним незвичайним варіантом є двері конюшенного типу, що складаються з двох роздільних половинок по вертикалі, кожна з яких має свої власні петлі, ручки і замки-засувки.Такі двері не тільки нагадують колоніальний стиль, а й вельми зручні в тих сім'ях, де є спритна дітвора.

Складні двері

Для економії простору використовуються такі технічні рішення, як складні двері та двері-купе. Особливо актуальні складні конструкції міжкімнатних дверей в малогабаритних квартирах, які страждають від дефіциту вільного простору, які мають здатність складатися у вигляді гармошки або книги в залежності від кількості стулок. Найчастіше для виготовлення складних міжкімнатних дверей використовується деревина або пластик.

Двері-купе

Незважаючи на те, що для дверей-купе потрібен певний простір, така конструкція також має означати значну економію площі. Якщо двері-купе являє собою одне ціле полотнище, вона називається зрушується. Розсовується двері складається з двох полотнищ і частіше використовується не в якості міжкімнатних дверей, а для маскування внутрішнього вмісту вбудованої шафи.

Скляні двері

Сьогодні особливою популярністю серед дизайнерів користуються міжкімнатні двері-купе, виготовлені з цілого дзеркала або напівпрозорого матового скла. Такі двері не тільки вносять в інтер'єр особливий елегантний вишукування, але і мають здатність розширювати межі вузького простору. Ось такі різні міжкімнатні двері бувають.