Найпопулярніші фальшиві пам'ятки світу

Пам'ятки - ось один з головних приводів відвідати іншу країну або, хоча б, сусіднє місто. Але буває і так, що знамениті місця, щорічно відвідувані тисячами туристів, насправді є фальшивкою. Представляємо вам топ-7 найпопулярніших фальшивих пам'яток в світі.

Зміст:

  • 7. Музей Шерлока Холмса, Англія
  • 6. Замок Бран, Румунія
  • 5. Будинок і балкон Джульєтти, Італія
  • 4. КПП Чарлі, Німеччина
  • 3. Шангрі Ла, Китай
  • 2. Міст через річку Квай, Таїланд
  • 1. Острів Філи, Єгипет

7. Музей Шерлока Холмса, Англія

Більшість людей розуміють, що Шерлок Холмс - це вигаданий герой, але музей, присвячений геніальному детективові, не може поскаржитися на брак туристів.

Але в той час як музей Шерлока Холмса знаходиться на Бейкер-стріт, і має табличку із зазначенням адреси 221B, реальну адресу будівлі - Бейкер-стріт 239. Номери 221 на Бейкер-стріт не існувало, коли перші історії про Холмса і Ватсона побачили світ. Тоді номера будинків доходили до 100S.

6. Замок Бран, Румунія

Замок Бран вже давно асоціюється зі зловісним вампіром Дракулою, але реальність - зовсім інша справа. "Папа" "Дракули", ірландець Брем Стокер, ніколи не відвідував Румунію. Вважається, що опис замку Дракули в книзі дійсно було натхненне описом замку Бран. Однак прототипом знаменитого кровососа був Влад Цепеш - князь Валахії, довгий час жив в замку Поєнарі.

5. Будинок і балкон Джульєтти, Італія

На п'ятому місці в рейтингу фальшивих пам'яток знаходиться так званий "будинок Джульєтти" з балконом, стоячи на якому юна спадкоємиця сімейства Капулетті слухала любовні зізнання Ромео. А у внутрішньому дворику будинку знаходиться бронзова статуя Джульєтти. Вважається, що дотик до неї приносить удачу.

Однак ця пара молодих закоханих з Верони існувала тільки в уяві Шекспіра. Більш того, сцена з балконом не є частиною оригінальної історії, оскільки балкони не були відомі в шекспірівської Англії. Насправді Ромео приходив під вікно Джульєтти. Втім, навіть це не зупиняє туристів від відвідин цієї помилкової пам'ятки.

4. КПП Чарлі, Німеччина

Контрольно-пропускний пункт Чарлі в Берліні - історично важливе місцем. Він був кордоном між Східною і Західною Німеччиною і під час холодної війни був єдиною точкою дотику військ США і СРСР. Але реальний КПП Чарлі демонтували в 1990 році, коли відбулося об'єднання Німеччини. А той КПП, що існує зараз, є копією оригіналу. Для додаткової автентичності на КПП стоять підроблені солдати, які завжди готові прийняти гордовиту позу заради фотографій з відвідувачами.

3. Шангрі Ла, Китай

Є багато місць, які претендують на звання містичного раю Шангрі Ла. У 2001 році влада повіту Чжундянь на південному заході Китаю вирішили взяти справу в свої руки і змінили назву повіту на Шангрі Ла. Завдяки цьому хитрому кроці натовпи туристів стікаються в цю неправдиву пам'ятку. Однак вони нічого не втрачають, так як Чжундянь славиться красивими смарагдово-зеленими лісами, засніженими горами і безліччю старовинних тибетських храмів.

2. Міст через річку Квай, Таїланд

П'єр Буль, який створив "Планету Мавп", відомий і інший своєю книгою під назвою "Міст через річку Квай". У ній розповідається про будівництво залізниці в Бірмі, яке під час Другої світової війни вели безлічі військовополонених під керівництвом японських загарбників. В реальності місцем будівництва була річка Мекхлонг.

У 1957 році за мотивами книги вийшов надзвичайно успішний однойменний фільм, це викликало приплив туристів в Таїланд. Заради них тайська влада в 1960 році змінили назву течії річки Мекхлонг вище впадіння притоки Кхуеной (що перекладається як "малий приплив") на Кхвеяй ( "великий приплив").

1. Острів Філи, Єгипет

Якщо ви вирішите вирушити до Єгипту, щоб дізнатися більше про його давньої історії, помилуватися на піраміди і таємничі ієрогліфи, то не будете розчаровані. Однак, поїздка на острів Філи може бути кілька оманливою. Колись острів з такою назвою був домом для храму, побудованого на честь богині Хатхор і прикрашеного ієрогліфами, яким більше 2000 років. Ієрогліфи і храм реальні і збереглися до наших днів, але оригінальний острів Філи перебував під загрозою затоплення в результаті будівництва довколишній Асуанської греблі. В результаті, храм був розібраний, а потім відновлений буквально по цеглинці на іншому острові. Тому та пам'ятка, що зараз називається островом Філи, раніше була відома як острів Агілкія.