Найбільш гучні міста світу

Шум і гамір сучасного мегаполісу - джерело постійного стресу для його жителів. Лікарі впевнено заявляють, що наші вуха піддаються щоденним перевантажень. На вулиці, в офісі і навіть вдома у людини немає можливості побути в тиші.

Всесвітня організація охорони здоров'я склала список, до якого увійшли найгаласливіші міста світу .

Зміст:

  • 6. Париж
  • 5. Варшава
  • 4. Братислава
  • 3. Нагасакі
  • 2. Токіо
  • 1. Нью-Йорк

6. Париж

В "чорну зону" з рівнем шуму понад 70 дБ потрапляє більше 7% території міста. Це в два з половиною рази більше, ніж в Лондоні чи Берліні. А в зону акустичного комфорту з максимальним рівнем шуму до 55 дБ віднесено всього 17% міської площі. Причому, якщо вранці в місті шумно через транспортного потоку, то вечорами в Парижі "гудуть" натовпи туристів, грає музика і дзюрчать фонтани.

5. Варшава

Один з міст з найдовшими пробками. У 2008 році влада польської столиці розробили семирічний план по боротьбі з шумом на вулицях. У місті активно прокладають нові трамвайні колії, які є набагато менш гучними в порівнянні з традиційними, а також встановлюють звукозахисні екрани.

Проте, польські лікарі заявляють, що у жителів Варшави є всі підстави звертатися до суду з вимогою компенсацій за зіпсоване шумом здоров'я.

4. Братислава

Столиця Словаччини розташована на перехресті транспортних магістралей - адже місто буквально затиснутий між Угорщиною і Австрією.Автомобільний рух у місті не вщухає цілодобово.

Крім того трамвайні колії, що перетинають місто, вимагають заміни на більш тихі, так як шум братиславських трамваїв чують навіть жителі прикордонних віденських сіл.

3. Нагасакі

Населення міста всього півмільйона людей, але Нагасакі - великий порт, а також центр суднобудування. Додає шуму також місцевий аеропорт і велика кількість автомобілів, яких в кожній родині мінімум два. Крім того, на вулицях міста не рідкість звукова реклама, яка вносить свій внесок у загальний фон.

2. Токіо

Багатоярусні дороги, які пронизують місто, не вщухають цілодобово. Недарма жителі японської столиці так цінують традиційні парки - оазиси спокою в центрі міста. Показово і захоплення японців спеціальними капсулами для відпочинку - за символічну плату можна побути в тиші протягом пари годин.

1. Нью-Йорк

Жителі самого галасливого міста планети щодня валиться шумовий навантаженні в 70 дБ. У числі численних джерел шуму вічні будівництва і гудуть в пробках машини. При цьому ритм життя Нью-Йорка залишається високим навіть ночами, не дозволяючи тиші заволодіти містом.

Влада міста намагалися зробити частину Центрального парку "зоною тиші", але на мерію подали в суд відразу кілька музичних колективів, що влаштовують концерти в парку.