Найзагадковіші знахідки археологів

Часом незвичайні артефакти, виявлені глибоко під землею, ставлять під сумнів звичні нам гіпотези про походження і розвиток людської цивілізації.

Навколо таких знахідок розпалюються запеклі суперечки про їх походження і призначення. У нашій добірці представлені саме такі - найзагадковіші знахідки археологів .

Зміст:

  • 10. Пор-Бажин (Глиняний будинок)
  • 9. Зальцбурзький паралелепіпед
  • 8. Уральські "спіральки"
  • 7. Антикітерський механізм
  • 6. Рукопис Войнича
  • 5. Кам'яні кулі з Коста-Ріки
  • 4. Балтійська аномалія
  • 3. Генетичний диск
  • 2. Статуетка в космічному скафандрі
  • 1. Барельєфи в храмі Хатхор (Лампа Дендери)

10. Пор-Бажин (Глиняний будинок)

Одне з найзагадковіших споруд давнини було знайдено в 1891 році в 30 км від столиці Монголії. Комплекс побудований близько 1300 років тому посеред гірського озера. Але у археологів немає свідчень, які пояснили б призначення "Глиняного будинку" або вказали на цивілізацію, побудувала його.

9. Зальцбурзький паралелепіпед

Металевий предмет вагою 785 г був знайдений в Австрії в 1885 році в шматку вугілля, вік якого становить від 25 до 67 млн. Років. Ідеально правильна форма не дозволяє припустити, що паралелепіпед є осколком метеорита. Серед шанувальників теорії про неземне походження людства популярніший за все версія про інопланетної природі знахідки.

8. Уральські "спіральки"

Спіралі розміром 3 см виготовлені зі сплаву міді, вольфраму і молібдену. Виготовити такі вироби можна, тільки маючи відповідний рівень розвитку науки і техніки. При цьому вік спіральок вчені оцінюють в 300 тисяч років.

7. Антикітерський механізм

Цей артефакт був виявлений на уламках затонулого біля берегів Греції корабля. Вік знахідки - 2 тисячі років. Механізм містить 37 шестерень з бронзи, укладених в дерев'яний корпус з циферблатом. Швидше за все, механізм призначався для розрахунку руху небесних тіл. Аналогів пристрою просто не існувало в античній культурі.

6. Рукопис Войнича

Таємничий манускрипт написаний на мові, невідомому людству і не піддається розшифровці. Рукопис була виявлена ​​при розборі завалів в підвалі одного з італійських монастирів. Пергамент, на який нанесений текст, датується 15 століттям. Над розшифровкою працюють найвідоміші криптологи і любителі загадок. Але поки сенс рукописи Войнича залишається загадкою.

5. Кам'яні кулі з Коста-Ріки

Призначення цих куль, виготовлених з магматичних осадових порід, залишається загадкою. Кулі ідеальної форми важать до 16 тонн. Хто, коли і за допомогою яких технологій надав брилах ідеальну форму - невідомо.

4. Балтійська аномалія

Кам'яна аномалія, виявлена ​​в 2011 році на самому дні Балтійського моря, на думку ряду вчених, може бути залишками потерпілого катастрофу стародавнього космічного корабля. Хоча інші вчені стверджують, що правильна форма аномалії може бути результатом руху стародавнього льодовика.

3. Генетичний диск

Знайдений в Колумбії диск діаметром 27 см було б складно виготовити навіть із застосуванням сучасних технологій, так як лідіт, з якого він зроблений, має високу міцність і одночасно - шаруватою структурою.Однак більше вчених вражає зображений на диску процес запліднення яйцеклітини і розвитку життя.

2. Статуетка в космічному скафандрі

У стародавній єгипетській гробниці в місцевості Тель Ель-Табіла серед ритуальних статуеток була виявлена ​​одна, чи не схожий ні на одну з раніше знайдених. Істота з головою ящера одягнене в костюм, що нагадує скафандр.

1. Барельєфи в храмі Хатхор (Лампа Дендери)

У 1969 році в ході розкопок на території Єгипту виявлені зображення, дивно нагадують сучасні електричні лампи. Ряд вчених-ентузіастів навіть справили реконструкцію загадкових світильників із застосуванням сучасних технологій.