Самі самі гроші світу: красиві, цікаві, незвичайні

Найдавніші в світі банкноти датовані VIII століттям. Це були гроші часів китайської династії Тан.

Сьогодні в епоху повсюдного використання пластикових карт ми як і раніше не готові відмовитися від використання паперових грошей. При цьому технологія виготовлення купюр стає все досконалішою, захищаючи гроші від підробки. І часом грошові знаки набувають досить незвичайний вид завдяки застосуванню нових матеріалів, колірних і графічних рішень. У сьогоднішній підбірці ми пропонуємо найцікавіші, красиві і незвичайні купюри світу .

Зміст:

 • 10. Австралійський долар
 • 9. Ісландська крона
 • 8. Філіппінський песо
 • 7. Долари Островів Кука
 • 6. Казахстанський тенге
 • 5. Коморовський франк
 • 4. Бермудський долар
 • 3. Самоа тала
 • 2. Швейцарський франк
 • 1. Канадський долар
  • Фільм про гроші

10. Австралійський долар

Гроші Австралії немов символізують торжество рівності статей. На одній стороні банкнот зображені найбільші чоловіки в історії континенту, на іншого - не менш чудові жінки. І тільки п'ятидоларовий купюру прикрашає портрет королеви Єлизавети, якому не знайшлося гідної пари.

9. Ісландська крона

Примітною є банкнота номіналом 5000 крон. На купюрі зображено майстерна швачка Рагнхейдур Йоунсдоттір. Голову жінки прикрашає дуже незвичайний головний убір.До речі, свої банкноти Ісландія замовляє в Великобританії, де їх друкують в королівській друкарні.

8. Філіппінський песо

Найцікавішою є банкнота 100 тисяч філіппінських песо. Ця купюра - найбільша в світі за частиною габаритів - вона більше, ніж аркуш формату А4. За такі видатні розміри банкнота занесена в Книгу Гіннеса.

7. Долари Островів Кука

Ця грошова одиниця є незворотною і має ходіння на Островах Кука поряд з новозеландським доларом. Цікаві банкноти тим, що в ходу залишилися тільки трехдолларовую купюр, та й ті обіцяють скоро вийти з обігу.

6. Казахстанський тенге

Банкноти різних номіналів суттєво різняться між собою розміром і колірним рішенням. На всіх купюрах Казахстану на лицьовій стороні зображений "Астана-Байтерек" - монумент, зведений на честь незалежності країни.

5. Коморовський франк

Банкнота вартістю 1000 коморських франків перемогла в 2006 році в своєрідному конкурсі грошової краси від International Bank Note Society. На купюрі зображений рибалка, пливе на каное. Не менш яскраві і інші банкноти, на яких зображені квіти, тварини і місцева нехитра архітектура.

4. Бермудський долар

У 2009 році банкнота номіналом 2 долари була удостоєна звання кращої купюри світу в конкурсі, проведеному International Bank Note Society (IBNS). Бермудська валюта відображає багатство тваринного світу архіпелагу. На купюрах зображені синій птах, жаба, блакитний марлин і інші мешканці Бермуд.

3. Самоа тала

Найцікавіший дизайн мають купюри номіналом 20 тал, на якій зображений водоспад Сапоага. На інших банкнотах можна побачити пальмові зарості і шматочок берегової смуги острівної держави Самоа.

2. Швейцарський франк

Швейцарські банкноти є одними з найяскравіших у світі. Поряд з палітрою кольорів при виготовленні застосовується безліч ступенів захисту. З 1976 року не було зафіксовано жодного випадку успішної підробки швейцарського франка.

1. Канадський долар

Банкноти з полімерних матеріалів відомі як "пластикові" долари. Вважається, що їх практично неможливо підробити. За аналогією з канадською владою гроші з полімерів випускають ще близько 50 країн світу. Але Міжнародної асоціації валютних справ саме канадські долари були в 2013 році удостоєні нагороди "Краща нова серія банкнот".

Фільм про гроші