Найбільш заплутані метрополітени світу

Перша в світі гілка метрополітену розпочала свою роботу в Лондоні в 1890 році. Сьогодні метро стало звичним, зручним і недорогим транспортом, що дозволяє переміщатися з кінця в кінець великих мегаполісів, минаючи пробки.

Правда, не кожна підземка проста і зрозуміла для пасажирів. Часом розібратися в хитросплетінні гілок, станцій і напрямків руху дуже складно. У нашому Топ-5 представлені самі заплутані метрополітени світу .

Зміст:

  • 5. Паризький метрополітен
  • 4. Берлінський метрополітен
  • 3. Токійський метрополітен
  • 2. Нью-Йоркський метрополітен
  • 1. Лондонський метрополітен

5. Паризький метрополітен

Одне з найстаріших і найкрасивіших метро в світі має безліч пронумерованих ліній. Щоб не переплутати номера, вчасно зробити пересадку і не заблукати в переходах слід бути гранично уважним.

Крім того, деякі лінії мають по кілька відгалужень, які створюють додаткові труднощі.

4. Берлінський метрополітен

Особливість метро німецької столиці в тому, що там кожна з основних ліній має безліч відгалужень. З однієї і тієї ж платформи поїзди відправляються в самих різних напрямках, тому заблукати дуже легко.

Правда, влада Берліна зводять ризик до мінімуму, поміщаючи на кожній станції електронні інформаційні табло.

3. Токійський метрополітен

На перший погляд, розібратися в схемі цього метро неможливо.Насправді все вибудувано логічно і дуже прагматично. Кожна лінія має свій колір, а на станціях скрізь є покажчики, дубльовані англійською мовою. Столичне метро гармонійно перетікає в приміські залізничні колії.

2. Нью-Йоркський метрополітен

Цей метрополітен - найбільший в світі за сумарною протяжності ліній. Розібратися у всіх принципах роботи метро не просто - на схемі є 29 ліній і 25 маршрутів. Маршрути позначені буквами і цифрами, а лініях присвоєні імена. Маршрути руху поїздів можуть змінюватися за часом доби і по днях тижня.

Так як туристи часто плутаються в нью-йоркському метрополітені, на кожній станції є спеціальний довідковий пункт, де по телефону можна безкоштовно отримати у диспетчера вичерпну консультацію по вибраному маршруту.

1. Лондонський метрополітен

Не тільки туристи, але і самі жителі британської столиці часто плутаються в хитросплетіннях найстарішого в світі метро. Складність полягає, перш за все, в тому, що на одній лінії можуть курсувати потяги в різних напрямках. Так що звична нам логіка часто не спрацьовує - якщо перейти на протилежну сторону будь-якої платформи, то зовсім не обов'язково поїзд поверне пасажира на попередню станцію.