Найцікавіші факти про птахів

Птахи живуть майже на кожному сантиметрі планети, їхні будинки можна знайти і в замерзлих просторах Антарктиди і у вологих тропічних лісах Південної Америки. Ми бачимо птахів кожен день і зазвичай не звертаємо на них уваги. Але ж ці прекрасні пернаті істоти дивні і сповнені загадок. Представляємо вам топ-10 найцікавіших фактів про птахів.

Зміст:

  • 10. У птахів немає сечового міхура
  • 9. Пір'я і динозаври
  • 8. Птахи і Олімпійські ігри
  • 7. Забарвлення пінгвінів - це камуфляж
  • 6. У кого найбільший дзьоб
  • 5. Ківі з ніздрями, але без крил
  • 4. Базіка - знахідка для орнітолога
  • 3. Найближчі родичі птахів - крокодили
  • 2. Папужки позіхають разом
  • 1. У кого довше всіх

10. У птахів немає сечового міхура

Для того, щоб зменшити вагу пташиного тіла природа позбавила його сечового міхура. Замість того, щоб виробляти рідку сечу, птиці виробляють біле пастоподібні речовина. Однак страус, хоча і не має сечового міхура, відрізняється від всіх інших птахів тим, що в його тілі є особливе відділення для калу і сечі.

9. Пір'я і динозаври

Основні типи живих істот можна відрізнити один від одного за таким критерієм як шкірний покрив: у тварин є хутро, у риб є луска, членистоногі мають екзоскелет, а у птахів є пір'я. Ви можете подумати, що пір'я потрібні птахам, щоб літати, але це невірно з двох причин: по-перше, пір'я вперше з'явилися у предків птахів, динозаврів, а по-друге, пір'я потрібні були головним чином як засіб збереження тепла тіла, і тільки в ході еволюції дозволили птахам піднятися в повітря.

8. Птахи і Олімпійські ігри

Протягом тисячоліть голуби доставляли повідомлення, в тому числі важливу військову інформацію, а також підсумки перших Олімпійських ігор. В останній раз голубів використовували як поштових кур'єрів в ході Другої світової війни.

7. Забарвлення пінгвінів - це камуфляж

Під водою чорно-біле забарвлення пінгвінів допомагає їм залишатися прихованими і від хижаків і від жертв. Коли пінгвіни пливуть їх чорні спини зливаються з темною водою під ними так, що їх важко виявити зверху. А білі області тим часом допомагають їм зливатися з більш світлою поверхнею води, так що знизу вони майже невидимі. Зате на суші чорні спини пінгвінів можуть різко виділятися на тлі снігового пейзажу, але на землі у них менше ворогів, ніж під водою.

6. У кого найбільший дзьоб

Австралійський пелікан має найдовший дзьоб, його довжина майже 0, 5 метра. А ось у крихітній пташки-колібрі дзьоб всього 10 см, зате це єдиний птах з дзьобом довше, ніж тіло.

5. Ківі з ніздрями, але без крил

Єдина птах з ніздрями в кінці дзьоба - це ківі. Таке розташування ніздрів допомагає їй винюхувати на землі їжу - черв'яків і комах. Вона часто фиркає, щоб очистити ніздрі. Це також єдина в світі птах, яка не має крил.

4. Базіка - знахідка для орнітолога

П'ятим номером нашого пташиного рейтингу йде сама балакуча птах в світі - африканський сірий папуга. Це один з найкрасивіших видів папуг в світі. Один папуга цього виду міг сказати більше 800 слів. А більшість видів папуг можуть вимовляти тільки 50 слів.

3. Найближчі родичі птахів - крокодили

Як істоти хребетні птиці пов'язані з усіма іншими хребетними тваринами, які живуть, або коли-небудь жили на планеті.Але ви можете бути здивовані, дізнавшись, що сімейство хребетних тварин з якими сучасні птахи найбільш тісно пов'язані - це крокодили. Вони, як і динозаври, розвивалися з групи плазунів під назвою "Архозаври" в кінці тріасового періоду. Динозаври, птерозаври і морські гади вимерли, а ось крокодилам якимось чином вдалося вижити. Незважаючи на спорідненість з птахами вони з задоволенням поїдають будь-яких близьких родичів, які ризикнуть приземлитися поблизу їх морди.

2. Папужки позіхають разом

Хвилясті папужки - єдиний з нині відомих видів птахів, який сприйнятливий до заразливості позіхання. Люди, собаки, шимпанзе, лабораторні пацюки, і ряд інших істот можуть "підхопити" позіхання один від одного, проте хвилясті папужки - це перший вигляд не ссавців, який демонструє експонування поведінки. Багато вчених вважають, що несвідомий, інстинктивний відповідь на позіхання може бути примітивним способом показати співпереживання. Або, можливо, це ознака групової бойовій готовності.

1. У кого довше всіх

На першому місці в списку найбільш цікавих фактів про птахів знаходиться аргентинська озерна качка (вона ж аргентинська савка). Її пеніс, закручений спиралеобразно, досягає довжини 45 см - довше ніж у всіх інших відомих птахів (а багато хто й зовсім обходяться без пеніса). Довжина самої качки становить близько 40-46 сантиметрів. Підстава пеніса покрито грубими шипами, а кінчик м'який, як кисть. Можливо, це потрібно для того щоб видалити сперму попереднього "нареченого" з статевих шляхів самки. Коли статевий орган селезня не використовується, він втягується в його живіт.