Найбільш інноваційні компанії світу 2017

Майже 70 відсотків найбільш інноваційних компаній світу 2017 в минулому році були американськими. Такі результати нового дослідження Boston Consulting Group (BCG) - міжнародної консалтингової компанії та провідного світового консультанта по бізнес-стратегії.

Apple, Google, Тесла, Microsoft, Amazon і Netflix зайняли верхні шість місць в щорічному Опитування 1500 менеджерів з 50 найбільших компаній з різних країн.

Apple очолює інноваційний хіт-парад BCG 11-й рік поспіль, що не дивно, з огляду на величезні кошти, які корпорація виділяє на дослідження і розробки. У 2016 році на ці цілі гігант побутової електроніки витратив 10 млн. Доларів (згідно з опублікованою статистикою за фінансовий рік, який закінчився 24 вересня).

Компанія Google, завдяки своїй тактиці "20 відсотків", яка заохочує співробітників виділяти 20 відсотків свого часу на сторонні проекти, утримується на другому місці в топ-50 найбільш інноваційних компаній вже третій рік поспіль.

В лідери рейтингу світових компаній-новаторів вийшли відразу дві азіатські фірми - південнокорейська Samsung Group під номером сім, і японська Toyota Motor на восьмій позиції. Всього в список входять шість азіатських гравців на ринку інновацій.

Європейських компаній побільше - цілих десять, в тому числі Bayer під номером 11, BMW під номером 14 і Damler під номером 16.

А ось російських компаній у списку BCG немає.

Найуспішніші новатори на сьогоднішній день зберігають стратегічний баланс між внутрішньою і зовнішньою інноваційною діяльністю.Вони розумні і ефективні при пошуку зовнішніх ідей, і спритно причиняють їх в життя.

Дослідження BCG, показало, що більшість сильних новаторів використовують аналітичний підхід до гонитви за новими ідеями. 65 відсотків нових ідей найуспішнішим інноваційним компаніям вдалося знайти в соціальних мережах і завдяки інтелектуальному аналізу великих даних. У аутсайдерів рейтингу частка таких ідей становить 14%.