Найвпливовіші жінки: рейтинг 2014 року

Ці жінки займають провідні ролі в політиці, економіці, соціальному житті. Вони надають незаперечний вплив на розвиток подій в загальносвітовому масштабі.

Проаналізувавши десятки критеріїв, аналітики Forbes склали рейтинг найвпливовіших жінок 2014 року . Цей список публікується з року в рік, і поряд з "завсідниками" в нинішньому році в ньому з'явилися нові імена. У сотню най-най увійшла і одна росіянка - глава ЦБ РФ Ельвіра Набіулліна, яка розташувалася на 72-му рядку.

Зміст:

  • 10. Вірджинія Рометті (56 років)
  • 9. Шеріл Сандберг (44 роки)
  • 8. Мішель Обама (50 років)
  • 7. Мері Барра (52 роки)
  • 6. Хілларі Клінтон (66 років)
  • 5. Крістін Лагард (58 років)
  • 4. Ділма Руссефф (66 років)
  • 3. Мелінда Гейтс (49 років)
  • 2. Джанет Ейллен (67 років)
  • 1. Ангела Меркель (59 років)

10. Вірджинія Рометті (56 років)

Рометті почала працювати в IBM ще в 1981 році. Сьогодні ця енергійна бізнес-леді очолює одну з найбільш високотехнологічних компаній світу. Вплив Вірджинії засноване як на чималій особистому капіталі, так і на її "вазі" в сфері бізнесу.

9. Шеріл Сандберг (44 роки)

Операційний директор Facebook володіє статком, що перевищує $ 1 млрд, що робить її важливою фігурою. Беззаперечним є і вплив Шеріл на інформаційний простір глобальної мережі. Сандберг - наймолодша учасниця десятки.

8. Мішель Обама (50 років)

Громадськість давно переконалася, що перша леді США має великий вплив на чоловіка.А значить, ця жінка однозначно гідна місця в десятці найвпливовіших жінок на світовій арені.

7. Мері Барра (52 роки)

Протягом 33 років Барра працювала в General Motors, а в січні 2014 року Мері очолила цю найбільшу компанію. Аналітики Форбс включили Барру в список на такій високій позиції внаслідок значного впливу на події, які відбуваються в американській економіці.

6. Хілларі Клінтон (66 років)

Колишня держсекретар США як і раніше входить в число найвпливовіших американських політиків. До місіс Клінтон прислухаються перші особи США, незаперечно і її вплив на глобальну міжнародній арені.

5. Крістін Лагард (58 років)

Глава Міжнародного валютного фонду прийшла до влади в непростий момент - в розпал економічної кризи. Сьогодні Лагард управляє фондом, в якому присутні фінансові вкладення 188 держав.

4. Ділма Руссефф (66 років)

Президент Бразилії "рулить" сьомий за розміром економікою в світі. Ділма ще не скоро покине рейтинг, так як до закінчення її повноважень залишається майже половина терміну. Та й на політичній сцені країни чинному президенту поки не видно рівноцінної заміни.

3. Мелінда Гейтс (49 років)

Дружина Білла Гейтса володіє статком у $ 76 млрд. Доларів, яке активно витрачає на цілі благодійності. У 1998 році спільно з чоловіком місіс Гейтс заснувала благодійний фонд, з якого щорічно виділяються багатомільйонні гранти на розвиток освіти, медицини, науки.

2. Джанет Ейллен (67 років)

Дебютант списку Форбс на початку нинішнього року очолила Федеральну резервну систему США. Тепер Джанет стоїть біля керма найбільшої світової економіки, що, природно, підвищує рівень її впливу.

1. Ангела Меркель (59 років)

Канцлер Німеччини в дев'ятий раз очолює рейтинг. Саме вона сьогодні носить титул "залізної леді". Меркель вважається оплотом цілісності Євросоюзу, з нею рахуються глави всіх європейських країн, а також політики за межами ЄС.