Найвпливовіші жінки світу 2016, рейтинг forbes

Журнал Forbes опублікував рейтинг найвпливовіших жінок світу 2016. У нього увійшли 100 жінок з 29 країн, що представляють такі сектори, як політика, бізнес, технології та філантропія.

Середній вік учасниць рейтингу - 57 років. Наймолодшій в списку є виконавчий директор Yahoo Марісса Майєр (41 рік), а найстаршою - британська королева Єлизавета II (90 років).

Ось як виглядає топ-10 найвпливовіших жінок планети.

Зміст:

  • 10. Ана Патрісія Ботин
  • 9. Маргарет Уїтмен
  • 8. Сьюзен Войчицька
  • 7. Шеріл Сендберг
  • 6. Крістін Лагард
  • 5. Мері Барра
  • 4. Мелінда Гейтс
  • 3. Джанет Йеллен
  • 2. Хілларі Клінтон
  • 1. Ангела Меркель

10. Ана Патрісія Ботин

Найвпливовіша жінка-банкір в світі, син однієї з європейських великих банківських династій. Після смерті батька Еміліо Ботіна в 2014 році Ана стала головою ради директорів найбільшої в Іспанії фінансово-кредитної групи Santander.

9. Маргарет Уїтмен

Перша в рейтингу, але не остання найвпливовіша жінка, пов'язана зі світом IT-технологій. Займає посаду гендиректора Hewlett Packard Enterprise. А до цього встигла попрацювати генеральним директором eBay. Під її керівництвом молода компанія незабаром перетворилася на гігантський інтернет-аукціон. У перший рік "правління" Уітмен eBay коштував 86 млн. Доларів, а десять років тому - вже 7. 7 млрд. Доларів.

8. Сьюзен Войчицька

Рідко зустрінеш користувача Інтернету, який не знає про YouTube.Зате багато хто не знає, що керує цією найбільшою Тб жінка. Сьюзан Войчицька прийняла пост виконавчого директора YouTube в 2014 році. З цього часу вона є однією з жінок, які формують масову культуру в усьому світі. "Google досить великий" - каже вона, "але я дивлюся на YouTube, і відчуваю, що це Google 10 років тому. І я бачу потенціал для зростання" < 7. Шеріл Сендберг

В Facebook у Сендберг велике коло завдань: бізнес-операції, персонал, управління продажами, маркетинг, і комунікації. За свою роботу вона отримує щедру винагороду і вже в 2014 році виявилася в списку жінок-мільярдерів.

6. Крістін Лагард

5 липня 2011 року Крістін Лагард стала одинадцятим керуючим директором МВФ, а також першою жінкою, якій довелося зайняти цей пост. 19 лютого 2016 року Виконавча рада МВФ обрав її в якості керуючого директора на другий п'ятирічний термін. Він розпочнеться 5 липня 2016 року.

5. Мері Барра

Була підвищена від виконавчого директора до президента General Motors в січні 2014 року.

Ця тендітна на вигляд жінка не боїться приймати суворі рішення, такі як закриття австралійських, російських і індонезійських відділень GM або догляд бренду Chevrolet з авторинку Європи через низькі показників рентабельності. У 2014 році General Motors потрясли скандали, пов'язані з поверненням 30 мільйонів автомобілів через дефект в замку запалювання. Минуло два роки, і GM процвітає.

4. Мелінда Гейтс

Комп'ютерний геній і магнат Білл Гейтс одного разу заявив, що Мелінда змусила його захотіти одружитися з нею. А адже це бажання суперечило раціоналістичним поглядам Гейтса на шлюб.

У 2015 році співзасновниця Фонду Білла і Мелінди разом зі своїм чоловіком витратила 4.2 млрд. Доларів на благодійну діяльність. Частина цих грошей пішла на відстоювання прав жінок і дівчаток в різних державах.

3. Джанет Йеллен

Голова Федеральної резервної системи, центральної банківської системи США.

Раніше пані Йеллен очолювала Раду економічних радників Білого дому при адміністрації Білла Клінтона.

2. Хілларі Клінтон

Хілларі Клінтон, схоже, йде голова до голови з Дональдом Трампом в битві за пост американського президента.

Пані Клінтон вже була в Білому домі як перша леді при чоловікові Біллі Клінтоні і в якості держсекретаря при адміністрації Барака Обами, і можливо, незабаром буде там в ролі першої жінки-президента.

1. Ангела Меркель

Канцлер Німеччини Ангела Меркель очолює десятку найбільш впливових жінок 2016 вже шостий рік поспіль - і 11-й раз в цілому.

Відкриваючи кордони своєї країни для більш ніж мільйона іммігрантів з Сирії та інших мусульманських країн протягом останніх кількох років, Меркель вирішила зіграти в цікаву геополітичну стратегію під назвою "явний гуманізм". Чим це обернеться для Німеччини - покаже час.