Найвпливовіші люди світу 2016, рейтинг forbes

На планеті Земля більш 7. 4 млрд чоловік, але тільки дуже небагатьох їх частина має можливість змінювати світ. Журнал Forbes представляє рейтинг найвпливовіших людей світу . Відбір учасників проводився за наступними критеріями: кількість людей, над якими кандидат має владу; стан і популярність.

Зміст:

  • 10. Марк Цукерберг
  • 9. Нарендра Моді
  • 8. Ларрі Пейдж
  • 7. Білл Гейтс
  • 6. Джанет Йеллен
  • 5. Папа Франциск
  • 4. Сі Цзіньпін
  • 3. Ангела Меркель
  • 2. Дональд Трамп
  • 1. Володимир Путін

10. Марк Цукерберг

Наймолодший впливова людина на планеті за версією Forbes. Марку всього 32 роки, в той час як інші учасники в середньому вже розміняли шостий десяток. У 2016 році він здійснив прорив, піднявшись на 9 позицій в рейтингу, а також став найуспішнішим бізнесменом 2016 року. При всьому своєму багатстві (а варто Марк 50 млрд доларів) Цукерберг з дружиною не забувають про благодійність. У вересні 2016 року його з дружиною, Присциллой Чан, пообіцяв витратити 3 млрд доларів на те, щоб викорінити до кінця сторіччя всі хвороби в світі.

9. Нарендра Моді

Популярність Нарендри серед народу Індії стає все більше і більше. Їй не пошкодила навіть раптова грошова реформа з метою боротьби з корупцією. У листопаді 2016 року 66-річний прем'єр раптово наказав анулювати дві індійські купюри найвищого гідності, що змусило населення штурмувати обмінники.

8. Ларрі Пейдж

На восьмій позиції знаходиться розробник всесвітньо відомого пошуковика Google. У минулому році компанія Google була реорганізована - вона тепер одна з дочірніх компаній об'єднання Alphabet. Ларрі займає там пост голови правління.

7. Білл Гейтс

Людина вартістю в 83. 8 млрд доларів може дозволити собі екстравагантні жести - наприклад, організувати курник в одному з манхеттенських хмарочосів. Але не подумайте поганого - це все в рамках боротьби з бідністю. Білл Гейтс просто зачарований курми і вважає, що розведення цих тварин - вірна можливість для населення Африки вибратися з убогості.

6. Джанет Йеллен

Американська економістка і глава Федеральної резервної системи США, яка займається тим, що здійснює контроль над діяльністю банків та інших фінансових установ. Популярності їй серед простих американців додає те, що Джанет воліє висловлюватися максимально ясно, чітко і зрозуміло, що робить її однією з найвпливовіших жінок світу.

5. Папа Франциск

Єдиний релігійний лідер і найстарший учасник рейтингу найвпливовіших персон планети. Папі Франциску вже 79 років! Однак він досить бадьорий і продовжує надихати свою гігантську паству (за статистикою - 1. 3 млрд осіб).

4. Сі Цзіньпін

З самого початку свого президентського терміну в 2012 році Сі Цзіньпін взяв курс на реформи і боротьбу з корупцією. Популярності китайському керівнику додає і його нетрадиційна для Китаю відкритість - наприклад, він недавно дозволив опублікувати в ЗМІ докладний опис одного дня зі свого життя.

3. Ангела Меркель

Forbes розцінює Меркель як останній бастіон ліберального Заходу на шляху зростаючого впливу Росії.У 2016 році Ангелі, як прихильниці Європейського союзу, довелося справлятися з наслідками Брексіта, а ще треба якось асимілювати які наводнили Німеччину мігрантів, число яких вже перевищило мільйон. У 2017 році у німців пройдуть парламентські вибори, результат яких покаже, як німецький народ оцінює політику Меркель.

2. Дональд Трамп

Несподіваний результат - перший мільярдер на посаді президента США зайняв лише друге місце в топ-10 найбільш впливових людей 2016 року. Створюється враження, що частина американців, особливо середній і вищий клас, традиційно прихильні ліберальним цінностям, соромиться свого президента. Правда, вони вважають за краще виливати свій гнів не безпосередньо, а на дружину і дітей Трампа. Сам же Дональд обіцяє повністю віддатися президентським справах, а управління всією своєю великою імперією нерухомості доручити своїм дітям.

1. Володимир Путін

У російського президента довгі руки - він дотягнувся не тільки до Сирії, але навіть до США! Подейкують, що Дональд Трамп - ставленик Кремля, а скандал з передбачуваним втручанням у вибори російських хакерів тільки піддав жару в топку страхів, що тягнуться з часів холодної війни. І Путін, і Трамп, звичайно, заперечують свою участь в політичних справах один одного, але не всі їм вірять.