Найвпливовіші люди світу 2012

Видання Forbes щорічно публікує рейтинг найвпливовіших людей світу. При складанні списку аналітики враховують всього 4 критерії: кількість людей під керуванням, наявні в розпорядженні фінансові ресурси, сфери суспільного життя, на які може вплинути, і активність, з якою учасник використовує наявну у нього владу.

Всього в рейтингу Forbes 71 ім'я. Серед впливових росіян в ньому виявилися Володимир Путін (3-е місце), прем'єр Дмитро Медведєв (61-е місце), мільярдер-бізнесмен Алішер Усманов (67-е місце) і глава Газпрому А. Б. Міллер (70-е місце) .

Ми ж пропонуємо сьогодні вашій увазі першу десятку рейтингу Forbes, в яку увійшли найвпливовіші люди світу 2012 .

Зміст:

  • 10. Девід Кемерон (46 років, прем'єр-міністр Великобританії).
  • 9. Сі Цзіньпін (59 років, генсекретар компартії Китаю).
  • 8. Маріо Драгі (65 років, президент Європейського центрального банку).
  • 7. Абдалла ібн Абдель Азіз аль Сауд (88 років, король Саудівської Аравії).
  • 6. Бен Бернанке (58 років, глава ФРС США).
  • 5. Папа Бенедикт XVI (85 років, глава католицької церкви).
  • 4. Білл Гейтс (57 років, співголова фонду Білла і Мелінди Гейтс).
  • 3. Володимир Путін (60 років, президент Російської Федерації).
  • 2. Ангела Меркель (58 років, федеральний канцлер Німеччини).
  • 1. Барак Обама (51 рік, президент Сполучених Штатів Америки).

10. Девід Кемерон (46 років, прем'єр-міністр Великобританії).

Один з найбільш невпливових британських прем'єрів за останні кілька десятиліть.У торішньому рейтингу Кемерон також замикав десятку лідерів, і навряд чи його позиція покращиться - в країні почався економічний спад, що не сприяє посиленню впливу.

9. Сі Цзіньпін (59 років, генсекретар компартії Китаю).

З березня 2013 року новий генсек очолить одну з найпотужніших в світі держав. Сі Цзіньпін буде біля керма протягом найближчих 10 років. У торішньому рейтингу найвпливовіших людей світу в першій десятці присутній його попередник Ху Цзіньтао.

8. Маріо Драгі (65 років, президент Європейського центрального банку).

У той час як єдність єврозони виявилося під питанням, а єдина валюта переживає кризу за кризою, роль глави ЦБ зростає, як ніколи раніше.

7. Абдалла ібн Абдель Азіз аль Сауд (88 років, король Саудівської Аравії).

Завсідник рейтингу найвпливовіших людей світу 16 років керує країною, на території якої знаходиться 20% світових запасів нафти. Незважаючи на перенесений в серпні 2012 року обширний інсульт, монарх все ще не втратив величезного впливу.

6. Бен Бернанке (58 років, глава ФРС США).

Здається, що під чуйним керівництвом Бернанке економіка США робить боязкі кроки вгору. Курс "лікування", прописаний ФРС США, такий: скупка іпотечних цінних паперів, а також казначейських облігацій на суму $ 85 млрд.

5. Папа Бенедикт XVI (85 років, глава католицької церкви).

Під духовною владою святійшого Папи - майже 1, 2 мільярди католиків у всьому світі. Для мільйонів людей незаперечний авторитет Папи в питаннях евтаназії, контрацепції, одностатевих шлюбів та інших непрості речі.

4. Білл Гейтс (57 років, співголова фонду Білла і Мелінди Гейтс).

Гейтс широко відомий своїми благодійними внесками, загальна сума яких перевищує $ 28 млрд.Гейтс займає 2-е місце серед найбагатших людей світу.

3. Володимир Путін (60 років, президент Російської Федерації).

У торішньому рейтингу Путін був другим. Можливо, падіння на один рядок обумовлено тим, що світова громадськість критикує російську владу за обвинувальний вирок на адресу панк-групи Pussy Riot.

2. Ангела Меркель (58 років, федеральний канцлер Німеччини).

Єдина жінка, яка увійшла в першу десятку рейтингу « Найвпливовіші люди світу 2012 «, носить горде звання «залізної леді» наших днів. Економіка Німеччини є опорою єврозони і від неї багато в чому залежить доля єдиної валюти. Саме Меркель частіше за інших європейських правителів називають реальним лідером Євросоюзу.

1. Барак Обама (51 рік, президент Сполучених Штатів Америки).

Впевнена перемога на президентських виборах додала очок американському лідерові. Однак протягом терміну свого нового президентства йому належить вирішувати проблеми на фінансовому і політичному фронтах. А між тим, Штати, як і раніше, залишаються найвпливовішою економічної, наукової, військової та інноваційної державою.