Найвпливовіші бренди світу, рейтинг forbes 2015

Журнал Forbes представив список найвпливовіших брендів світу . Рейтинг складався на підставі цифр прибутку від продажу товарів або послуг, приблизною фінансової вартості компанії і опитувань покупців про те, наскільки значущий для них той чи інший бренд. До списку увійшло більше 200 компаній зі світовими ім'ям, проте враховувалися тільки ті компанії, чиє представництво є в США. Тому що знаходиться у власності держави китайська компанія China Mobile (найбільший в світі постачальник мобільного зв'язку) в рейтинг не потрапила.

Сто найвпливовіших брендів відбуваються з 15 країн і охоплюють близько двадцяти ринкових категорій. Половину списку складають бренди з США, далі йдуть Німеччина (9 компаній), Японія і Франція (по 7 у кожній з двох країн). У топ-15 більшість складають технологічні бренди, а автомобільні і роздрібні компанії склали десяту частину з топ-100. В середньому 100 компаній, що входять в рейтинг впливових торгових марок, виросли в ціні в порівнянні з 2014 роком на 5%, а їх загальна цінність становить близько 1. 7 трильйона.

Зміст:

  • 10. Facebook
  • 9. General Electric
  • 8. Toyota
  • 7. Samsung Electronics
  • 6. McDonald's
  • 5. IBM
  • 4. Coca-Cola
  • 3. Google
  • 2. Microsoft
  • 1. Apple

10. Facebook

Загальна вартість цієї соціальної мережі становить 231. 6 більйона доларів. Її аудиторія налічує 1. 32 мільярди користувачів, кожен день сайт відвідують близько 720 млн осіб.

9. General Electric

Цю компанію заснував в 1878 році Томас Едісон. Зараз її вартість становить 253. 5 більйона доларів. Компанія виробляє різні види технічних пристроїв: від побутових приладів до локомотивів, нафтогазового обладнання, атомних реакторів і авіаційних двигунів.

8. Toyota

Найбільша японська корпорація і найдорожчий автомобільний бренд у світі коштує 239 більйона доларів. Компанія випускає пасажирські, вантажні автомобілі і автобуси під назвами Hino, Toyota, Lexus, Scion і Daihatsu.

7. Samsung Electronics

Ця транснаціональна корпорація виробляє різні цифрові пристрої, телекомунікаційне обладнання, побутову техніку, рідкокристалічні дисплеї і мікросхеми пам'яті. Її вартість становить 199. 4 більйона доларів.

6. McDonald's

Більш ніж 33 000 ресторанів в 120 країнах світу належать цій компанії. У кожній країні асортимент товарів може сильно відрізнятися. Наприклад, в Індії заборонено їсти яловичину, тому гамбургери там з куркою або бараниною, в Ізраїлі продають фалафель і "Мак Кебаб", а для японців пропонуються креветочні нагетси і молочні коктейлі зі смаком зеленого чаю.

5. IBM

Одна з найбільших в світі корпорацій займається виробництвом і постачанням апаратного і програмного забезпечення. Зараз найбільший дохід компанії приносить підрозділ Global Services, яке поставляє різні послуги, в першу чергу консалтингові. Вартість компанії - 160. 2 більйона доларів.

4. Coca-Cola

Історія компанії почалася в 1886 році. Виручка від продажу напою в тому році склала всього 50 доларів. Зараз напої Coca-Cola можна купити в більш ніж 200 країнах світу, а загальна вартість компанії становить 179.9 більйона доларів.

3. Google

Корпорація вартістю в 367. 6 більйона доларів очолює трійку лідерів рейтингу найдорожчих брендів. Вона інвестує в пошукові системи, хмарні обчислення і рекламні розробки, займається підтримкою та створенням ряду інтернет-сервісів. Сайт пошукової системи Google - найпопулярніший в Інтернеті: кількість унікальних відвідувачів в день перевищує 1 млрд осіб.

2. Microsoft

Одна з найбільших транснаціональних корпорацій з виробництва програмного забезпечення варто 340. 8 більйонів доларів. Сама широко поширена в світі програмна платформа - Microsoft Windows, на якій працює більше 90% комп'ютерів в різних країнах.

1. Apple

Уже п'ятий рік поспіль компанія Apple потрапляє в топ-10 найприбутковіших брендів згідно з рейтингом Forbes. Корпорація не припиняє інноваційних розробок в області персональних комп'ютерів і операційних систем, а високоестетичних і легко впізнаваний дизайн створив її продуктам унікальну репутацію в індустрії. Вартість компанії - 741. 8 більйона доларів.