Найбільш важкодоступні пам'ятки

Як правило, влада будь-якої країни намагаються забезпечити туристам максимально зручний доступ до місцевих визначних пам'ятках. Однак так буває не завжди. У сьогоднішній підбірці ми розповімо про тих привабливих для багатьох туристів місцях, дістатися до яких зовсім непросто.

Найбільш важкодоступні пам'ятки світу віддалені від транспортної інфраструктури, не завжди відкриті для вільного відвідування, але точно запам'ятаються своєю унікальністю і однозначно гідні всіх зусиль, витрачених на їх огляд.

Зміст:

  • 7. Село Кіббер (Індія)
  • 6. Символ монастир (Китай)
  • 5. Острів Монтекрісто (Італія)
  • 4. Порженскій цвинтар (Росія)
  • 3. Монастир Таунг Калат (М'янма)
  • 2. Шаманські піраміди (мис ритий, Росія)
  • 1. Метеора (Греція)

7. Село Кіббер (Індія)

Поселення, розташоване на висоті 4200 метрів над рівнем моря є самим високогірним населеним пунктом на планеті, в якому є електрика та інші комунікації. Село з будинками в тибетському стилі цікава і місцевою архітектурою і приголомшливими природними видами. Головна неприємність серед туристів, які подолали шлях до цієї пам'ятки - гірська хвороба, яка виникає на екстремальній висоті через розрідженості повітря.

6. Символ монастир (Китай)

На висоті 75 метрів над землею на кам'яній стіні каньйону у гори Хенг розташований храм загальною площею 152 кв.метра. Область, в якій розташований храм, піддається періодичним повеней, тому місцеві жителі придумали для святилища таке незвичайне розташування.

5. Острів Монтекрісто (Італія)

Саме про цей легендарний острів йшлося в романі Олександра Дюма. Острів зовсім маленький (трохи більше 10 кв. Км) і є частиною Тосканського архіпелагу - строго охороняється природного заповідника. Італійська влада вирішили відкрити острів для відвідування туристами, але таких дозволів може бути видано не більше трьох тисяч в рік.

4. Порженскій цвинтар (Росія)

Цей дерев'яний скит допетрівською епохи надійно схований у лісах Архангельської області. Чи не кожен місцевий здатний знайти сюди дорогу. А тим часом в дерев'яному скиті можна помилуватися добре збереглася розписом і перейнятися духом цього особливого місця - адже він зведений на місці старого язичницького капища. До найближчого населеного пункту від цієї пам'ятки - 15 км пішого шляху.

3. Монастир Таунг Калат (М'янма)

Прекрасний монастир був побудований порівняно недавно - в 19 столітті на вершині старого згаслого вулкана. Щоб дістатися до монастиря, треба подолати 777 сходинок, що ведуть на висоту 737 метрів. У багатьох місцях від падіння в прірву туристів оберігають тільки тендітні дерев'яні перила.

2. Шаманські піраміди (мис ритий, Росія)

Ці загадкові кам'яні споруди розташовані на березі найбільшого, глибокого і чистого озера Байкал на території Байкало-Ленського заповідника. Висадка туристів на мисі ритий заборонена, крім того місцеві жителі впевнені, що місце охороняють вищі сили. Транспорт на мис ритий не ходить, дістатися до шаманських пірамід можна тільки пішки від сусіднього мису Єлохіна.

1. Метеора (Греція)

Найзнаменитіша з важкодоступних пам'яток - це група з шести живописних монастирів, розташованих на величезних природних стовпах з пісковика. У перекладі з грецького "метеора" означає "паряться в небі". Розташоване це диво, далеко від популярних курортів Греції. І сьогодні сотні і тисячі туристів готові подолати нелегкий шлях, щоб тільки здійнятися над землею і перейнятися тутешнім духом роздуми, відчуженості і молитви.