Найзнаменитіші туристичні бренди Росії

Експерти інфоцентру "Рейтинг", агентство BCGroup і журнал "Відпочинок в Росії" вирахували, як і чим заманюють туристів. У рейтинг російських туристичних брендів 2017 року увійшли понад тисячу регіональних брендів, з яких відібрали 100 най-най і розташували в списку за ступенем популярності і впізнаваності серед опитаних. Бренди були найрізноманітніші - від чудес природи, пам'яток історії та архітектури до особливих страв або місцевих виробів.

Зміст:

  • 10. Сочі
  • 9. ВДНХ
  • 8. Червона площа
  • 7. Тульський пряник
  • 6. Ісаакіївський собор
  • 5. Великий театр
  • 4. Музей-заповідник "Петергоф"
  • 3. Державний Ермітаж
  • 2. Московський Кремль
  • 1. Третьяковська галерея

10. Сочі

Відкриває список туристичних визначних пам'яток не окрема дивина, а ціле місто - Сочі. Прекрасний клімат, узбережжя Чорного моря (хоча й трохи бруднувато, судячи з регулярно трапляються там екологічним проблемам), чудові субтропічні ліси і, звичайно, звання столиці Олімпійських ігор - все це регулярно привертає в місто безліч туристів. Всього відвідати курорти Сочі хотіло б 75% опитаних.

9. ВДНХ

Перша, але не єдина пам'ятка Москви, яка входить в топ-50 найбільших виставкових об'єктів світу. Починаючи з 1939 року ВДНГ - одне з найулюбленіших місць відвідування у москвичів і приїжджих. Починаючи з 2013 року ведеться реконструкція виставкового комплексу і перетворення його з торгових рядів в культурний об'єкт - відкриваються нові виставки, музеї, лекторії та експозиції.Походити по ВДНХ бажають 80% відповіли на питання.

8. Червона площа

У іноземців при слові "Росія" в першу чергу в пам'яті спливає найбільш відома всім Червона площа. Як у фільмах про Францію з вікон завжди видно Ейфелеву вежу, так у фільмах про Росію - собор Василя Блаженного і гострі кремлівські вежі. Правда, схоже, що у самих росіян вона не викликає такого пієтету - побувати на ній хотіли б лише 73% опитаних.

7. Тульський пряник

Єдиний продукт харчування в рейтингу - тульський пряник, який починаючи з 1954 року (року відновлення промислового виробництва пряників за дореволюційними рецептами) служить візитною карткою міста. Пряника в Тулі присвячений цілий музей, а спробували б його 80% від опитаних.

6. Ісаакіївський собор

Найбільший храм Санкт-Петербурга, Ісаакіївський собор - пам'ятник архітектури XIX століття і одна з головних визначних пам'яток північної столиці. І екстер'єр, і інтер'єр собору гідні ретельного огляду, а нагорі розташований оглядовий майданчик, звідки відкривається вражаючий вид на місто. Зайти в собор хотіли б 93% бажаючих. Така висока цифра рейтингу не в останню чергу зобов'язана склалася навколо Ісаакія непростій ситуації, широко розтиражованому в мас-медіа.

5. Великий театр

Той самий великий театр, простори якого, як запевняє Федя з "Операції" И "та інших пригод Шурика", борознять космічні кораблі. Він настільки популярний, що кілька років тому через велику кількість спекулянтів був змушений ввести продажу квитків за паспортами. Подивитися на балет і послухати оперу бажають 85% опитаних.

4. Музей-заповідник "Петергоф"

Один з найкрасивіших палацово-паркових пам'яток світу, який увійшов до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.Дерева, квіти, класична архітектура благородних пропорцій і, звичайно, безліч красивих фонтанів - все це щоліта привертає в Петергоф пітерців і гостей міста. Прогулятися по тінистих алеях хотіли б 93% опитаних.

3. Державний Ермітаж

Нинішній Ермітаж навряд чи схожий на свій прототип - невеликий палацовий флігель, чия назва французькою мовою означає "місце усамітнення". Зараз головна частина музею займає п'ять будівель, а знаходиться в ньому більше трьох мільйонів пам'яток культури і мистецтва, починаючи з найдавніших часів і до нашого часу. Щоб оглянути цілком всі доступні експозиції треба витратити як мінімум тиждень! Поринути у світ мистецтва хотіли б 88% з відповідали на питання.

2. Московський Кремль

Цьому пам'ятника архітектури скоро виповниться 1000 років, адже перша згадка про нього було в 1156 році. Хоча з тих пір він неодноразово перебудовувався, але значення своє не втрачав. Характерні червоні зубчасті стіни - ще один впізнаваний образ Росії. У самій фортеці, крім резиденції президента Росії і інших урядових об'єктів, куди простих туристів все одно не допустять, знаходиться музей Московського Кремля. Прогулятися по Грановитій палаті і подивитися на виставки дерев'яної релігійної скульптури хотіли б 81% опитаних.

1. Третьяковська галерея

Очолює топ найпопулярніших туристичних брендів Росії найбільше в світі зібрання російських творів мистецтва. У ньому є безліч картин, починаючи від релігійного живопису XI століття і закінчуючи мистецтвом сучасним. Галерея користується такою популярністю, що жадібний до культури народ готовий висадити двері, аби насолодитися спогляданням шедеврів.А новини в ЗМІ про багатокілометрові черги на виставки Сєрова, Айвазовського, пінакотеки Ватикану тільки додають Третьяковці популярності. Постояти в чергах хотіло б 92% опитаних.