Найзнаменитіші площі світу

Ці площі занесені в сотні путівників, їх відвідують щорічно мільйони туристів, і кожна славиться своєю неймовірною атмосферою.

В сьогоднішньому Топ-10 ми зібрали найзнаменитіші площі світу . Найбільш цікавими для шанувальників історії та архітектури будуть площі старих європейських міст, а для бажаючих поринути в серці мегаполісу підійде нью-йоркська Таймс-сквер.

Зміст:

  • 10. Староміська площа в Празі
  • 9. Площа Сан-Марко у Венеції
  • 8. Таймс-сквер в Нью-Йорку
  • 7. Площа Тяньаньмень у Пекіні
  • 6. Пласа Майор в Мадриді
  • 5. Площа Згоди в Парижі
  • 4. Трафальгарська площа в Лондоні
  • 3. Площа Святого Петра у Ватикані
  • 2. Паризька площа в Берліні
  • 1. Червона площа в Москві

10. Староміська площа в Празі

Старовинна площа в XII столітті була великим ринком на перехресті важливих торговельних шляхів. Сьогодні площа оточують фасади будинків в різних архітектурних стилях, а в центрі розташована міська ратуша, на якій ще в 1410 році були встановлені знамениті Празькі куранти. Щогодини натовпи туристів збираються тут, щоб побачити невелике лялькову виставу, що відбувається навколо циферблата курантів.

9. Площа Сан-Марко у Венеції

В Італії ця площа відома просто як "Piazza". Сан-Марко - найнижча точка в Венеції, тому в результаті сильної зливи часто виявляється повністю затопленою.Однією з визначних пам'яток площі є голубині зграї, яких туристи підгодовують продаються тут же зернами і просто хлібними крихтами.

8. Таймс-сквер в Нью-Йорку

Ця площа унікальна - тут всюди відеоекрани, світлодіодна реклама і сотні миготливих вогнів. Найсильніше враження Таймс-сквер виробляє в темний час доби, хоча і вдень тут можна зануритися в атмосферу величезної жвавого міста.

7. Площа Тяньаньмень у Пекіні

Це одна з найбільших в світі площ - її розміри 1000х500 метрів. Назва площі перекладається як "Врата Небесного Спокою". Найбільша кількість людей тут збирається в 5 ранку, коли піднімається державний прапор.

6. Пласа Майор в Мадриді

Сторіччя тому це місце було розташоване за межами міських стін і служило для проведення кориди. Сьогодні площа стала органічною частиною іспанської столиці, її оточили пам'ятки начебто красиво пофарбованого будівлі Каса-де-ла-Панадерія і колишнього будинку гільдії пекарів.

5. Площа Згоди в Парижі

Ця знаменита площа знаходиться між садом Тюїльрі і не менш знаменитими Єлисейськими полями. Особливість цього місця в тому, що воно не забудовано по периметру будівлями, тому звідси відкриваються чудові види на вулиці Парижа.

4. Трафальгарська площа в Лондоні

Площа знаходиться в центрі британської столиці і є важливою транспортною розв'язкою. У центрі площі стоїть знаменита колона Нельсона, увінчана статуєю великого адмірала. Оточують площу будівлі Лондонської Національної галереї, церкви святого Мартіна і декількох посольств. З 2000 року мерія Лондона прикладає масу зусиль, щоб позбавити площа від безлічі голубів.

3. Площа Святого Петра у Ватикані

Головна прикраса площі - собор Святого Петра. У центрі площі встановлено високий єгипетський обеліск, привезений в Рим за часів імператора Августа в I столітті до нашої ери. На площі регулярно збираються натовпи католиків, щоб вислухати виступи Папи.

2. Паризька площа в Берліні

Квадратна площа знаходиться в історичному центрі міста. Головна визначна пам'ятка цієї площа - Бранденбурзькі ворота. Саме Паризька площа вінчає знаменитий бульвар Унтер-ден-Лінден. Згідно зі спеціальним розпорядженням уряду максимальна висота будівель по периметру площі не перевищує 22 метрів.

1. Червона площа в Москві

Червона площа давно стала головною визначною пам'яткою не тільки Москви, але і всієї Росії. Собор Василя Блаженного, Історичний музей, Мавзолей і довгі цегляні стіни Кремля залучають мільйони туристів. Унікальна архітектура цього ансамблю внесена до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Свою сучасну назву Червона (тобто "гарна") площа отримала до кінця VXII століття.