Найзнаменитіші карнавали світу (Топ-5)

Карнавал - це феєричне видовище, захоплююча атмосфера і вируюче веселощі. До речі, саме слово "карнавал" - похідне від "carne" і "vale", що означає прощання з м'ясом. Адже перші карнавали проводили напередодні великого посту.

В сьогоднішній підбірці ми пропонуємо поглянути на найзнаменитіші карнавали світу . До речі, всі вони проходять взимку, руйнуючи на корені уявлення про те, що холодні місяці створені для нудьги і зневіри.

Зміст:

  • 5. Карнавал в Новому Орлеані, США
  • 4. Карнавал в Ніцці, Франція
  • 3. Карнавал у Кельні, Німеччина
  • 2. Венеціанський карнавал, Італія
  • 1. Карнавал в Ріо, Бразилія

5. Карнавал в Новому Орлеані, США

Карнавальні традиції в цей американське місто завезли в XIX столітті французькі студенти. Свято швидко прижився і став щорічним. Примітна особливість карнавальної ходи в Новому Орлеані - це звичай кидати з прикрашених платформ в натовп бісер, іграшки і монетки. На удачу слід негайно наступити на кинуту дрібниця каблуком, тому в натовпі починається справжнісінька тиснява. Ну а головний трофей - кокосовий горіх, кинутий з кортежу.

4. Карнавал в Ніцці, Франція

Вперше карнавал пройшов в цьому прибережному місті в 1294 році. Найбільш яскраві моменти свята - це парад квітів і парад світла. Карнавал в Ніцці знаменитий своїми феєрверками, на які карнавальні спільноти не шкодують коштів.Триває всенародне гуляння цілих 15 днів. До речі, вхід на Майдан Генерала Масенна, де проходять головні шоу, безкоштовний тільки для глядачів в карнавальних костюмах, іншим доводиться заплатити по 40 євро.

3. Карнавал у Кельні, Німеччина

Карнавал проходить в лютому, але підготовка до нього починається набагато раніше. Щорічно 11 листопада об 11 годині і 11 хвилин починають свою роботу "карнавальні засідання". На них стверджують програму майбутнього свята. Ну а під час карнавалу солідні і трохи флегматичні німці раптом перетворюються до невпізнання. Кульмінація свята - це Рожевий понеділок. У цей день по вулицях проходить святкова хода, під час якого прийнято представляти на суд публіки фігурки з пап'є-маше, що висміюють політиків.

2. Венеціанський карнавал, Італія

Початок карнавалу припадає на "жирний вівторок" - католицьку масницю. Перші згадки про венеціанському карнавалі відносяться до 1094 році. Поки триває карнавал, до Венеції щодня прибуває від 30 тисяч чоловік. Загальна кількість туристів сягає півмільйона. Найвідомішою традицією карнавалу є венеціанські маски - вони стали справжнім символом міста на воді.

1. Карнавал в Ріо, Бразилія

Бразильський карнавал - найвідоміший в світі . Проходить він у останні тижні лютого - в самий розпал південноамериканського літа. Карнавал в Ріо триває 4 дні, і подивитися на нього щорічно приїжджає понад мільйон туристів. Народні гуляння з танцями, феєрверками і піснями проходять по всій країні. Найбільш видовищною подією карнавалу є парад шкіл Самби. Барвисті вози і танцюристи в найкрасивіших костюмах проробляють під музику шлях по 600-метровому "Самбодрому".Підсумком ходи стає вибір кращої бразильської школи Самби.