Найдорожчі музичні кліпи в історії

Перші відеокліпи з'явилися ще в 1920-х роках одночасно зі звуковим кінематографом. Однак той вид, в якому кліпи звичні сучасним глядачам, вони знайшли в 1964 році з початком трансляції хіт-параду тижні Top of the Pops на популярному каналі BBC.

Сьогодні відеокліпи доступні як на популярних муз-каналах, так і в мережі Інтернет. Виконавці витрачають сотні тисяч доларів на зйомки, щоб справити незабутнє враження на глядача. Найдорожчі музичні кліпи в історії увійшли в нашу сьогоднішню десятку.

Зміст:

  • 10. Busta Rhymes feat Janet Jackson - сингл "What's It Gonna Be" ($ 2 400 тис.)
  • 9. Mariah Carey - "Heartbreaker" ($ 2 500 тис.)
  • 8. MC Hammer - провальне відео «Too Legit to Quit» ($ 2 500 тис.)
  • 7. Puff Daddy - «Victory» ($ 2 700 тис.)
  • 6. Guns N 'Roses - «Estranged» ($ 4 000 тис.)
  • 5. Michael Jackson - сингл «Black or White» ($ 4 000 тис.)
  • 4. Madonna - «Bedtime Story» ($ 5 000 тис.)
  • 3. Madonna - «Express Yourself» ($ 5 000 тис.)
  • 2. Madonna - саундтрек «Die Another Day» ($ 6 100 тис.)
  • 1. M. Jackson & J. Jackson - «Scream» ($ 7 000 тис.)

10. Busta Rhymes feat Janet Jackson - сингл "What's It Gonna Be" ($ 2 400 тис.)

Кліп вийшов на екрани в березні 1999 року. Основна частина коштів була витрачена на спецефекти, так як все відео насичене різними перевтіленнями виконавців, кожне з яких коштує трохи більше $ 30 тисяч.

9. Mariah Carey - "Heartbreaker" ($ 2 500 тис.)

Кліп за участю Jay-Z знімався в кінотеатрі, одна оренда якого обійшлася в $ 100 тисяч. Близько $ 13 тисяч було витрачено на послуги перукарів та візажистів, $ 80 тисяч було сплачено за комп'ютерну графіку.

8. MC Hammer - провальне відео «Too Legit to Quit» ($ 2 500 тис.)

Бюджет цього кліпу, що вийшов в 1991 році, був, ймовірно, витрачений даремно. Відео зайняло 5-е місце в списку найгірших австралійського каналу Max. На каналі MTV кліп засвітився в Топі найгучніших провалів всіх часів.

7. Puff Daddy - «Victory» ($ 2 700 тис.)

Круті репери знають толк в гонках, перестрілках, вертольотах, суїциди ... Всі ці елементи в достатку представлені в відеокліпі Puff Daddy. У числі запрошених зірок засвітилися Денні де Віто, а також Денніс Хоппер. Близько $ 55 тисяч пішло на вибух літака, $ 10 тисяч - на штучний дощ, $ 21 тисяча - на оренду вертольота.

6. Guns N 'Roses - «Estranged» ($ 4 000 тис.)

Цей дорогий кліп триває більше 9 хвилин. Відео є заключною частиною трилогії, до якої раніше вже увійшли кліпи «November Rain» і «Do not Cry». Кліп вийшов на екрани американського ТБ в 1993 році.

5. Michael Jackson - сингл «Black or White» ($ 4 000 тис.)

Сингл був написаний Джексоном самостійно і закликає до єднання людей різних рас. Прем'єра кліпу відбулася в листопаді 1991 року. Режисером став Джон Лендіс, яких був автором знаменитого Thriller.

4. Madonna - «Bedtime Story» ($ 5 000 тис.)

Автором цієї композиції стала Бьорк, а режисером відео - Mark Romanek, який працював над Scream Джексона. Відео було викуплено Нью-Йоркським музеєм сучасного мистецтва. В основу сюжету лягли ідеї художниць-сюрреалісток.

3. Madonna - «Express Yourself» ($ 5 000 тис.)

Відео входило в сотню кращих кліпів від журналу Rolling Stone, а також в Топ-100 найбільших кліпів MTV. В основу сюжету ліг німий фільм "Метрополіс" режисера Фріца Ланга.

2. Madonna - саундтрек «Die Another Day» ($ 6 100 тис.)

Саундтрек до однойменної частини бондіани був написаний самою Мадонною у співпраці з епатажним Мірваїс Ахмадзай.Провокаційне відео триває всього чотири з половиною хвилини, і в підсумку героїню садять на електричний стілець. Протягом усього кліпу відбуваються відсилання до різних частин кіноепопеї про Джеймса Бонда.

1. M. Jackson & J. Jackson - «Scream» ($ 7 000 тис.)

Кліп був удостоєний премії Grammy, а також відразу увійшов до Книги Гіннесса. Основні кошти були витрачені на декорації і оренду знімальних майданчиків. Чимало коштувала робота гримерів - близько $ 11 тисяч в день. Понад $ 175 тисяч витрачено на освітлення, $ 40 тисяч пішло на оплату послуг хореографів. Зйомки кліпу зайняли 11 днів, кожен з яких коштував $ 636 тисяч.