Найдорожчі матеріали в світі

З чого може бути зроблена надзвичайно дорога річ? Відповідь на це питання можна пошукати в нашому сьогоднішньому десятці, де зібрані найдорожчі матеріали в світі .

Усі без винятку учасники Топ-10 відрізняються малою поширеністю на Землі і унікальними властивостями. Крім того, деякі матеріали отримують виключно в лабораторних умовах в результаті складних дорогих маніпуляцій.

Зміст:

  • 10. Золото ($ 56 за грам).
  • 9. Родій ($ 58 за грам).
  • 8. Платина ($ 60 за грам).
  • 7. Ріг носорога ($ 110 за грам).
  • 6. Плутоній ($ 4000 за грам).
  • 5. Пейн ($ 9000. за грам).
  • 4. Тааффеіт ($ 20000 за грам або $ 4000 за карат).
  • 3. Діамант ($ 55000 за грам).
  • 2. Каліфорній ($ 27 000 000 за грам).
  • 1. Антиречовину ($ 25 мільйонів за грам).

10. Золото ($ 56 за грам).

Золота на Землі дійсно мало, його вміст в земній корі - 0, 5-5 мкг / кг. За весь час свого існування людство зуміло здобути близько 161 тисячі тонн благородного металу. Якщо все це золото сплавити воєдино, то можна отримати куб з ребром близько 20 метрів.

9. Родій ($ 58 за грам).

Благородний метал був відкритий в 1803 році в ході робіт з самородної платиною. Щороку в світі видобувають менше 30 тонн цього матеріалу, що сприяє його дорожнечу. Родовища металу є на території Росії, ПАР, Канади та Колумбії.

8. Платина ($ 60 за грам).

Стародавні індіанські цивілізації використовували платину з незапам'ятних часів.А ось європейці познайомилися з цим металом лише в середині XVI століття. Більше 90% світових запасів платини сконцентровано на території ПАР, Росії, США, Зімбабве і Китаю.

7. Ріг носорога ($ 110 за грам).

У носорога ріг - це не кістка, а дуже щільно зрощена щетина. У китайській медицині рогу приписують чудодійні властивості і здатність зцілювати будь-які недуги. Віра людини в незвичайні можливості роги коштувала життя сотням тисяч носорогів і не раз ставила вид на грань вимирання.

6. Плутоній ($ 4000 за грам).

Крихкий радіоактивний сріблясто-білий метал використовується у виробництві ядерної зброї, палива і як джерело отримання енергії для космічних апаратів. Плутоній отримують зі збагаченого і природного урану. За різними оцінками загальносвітові запаси плутонію складають близько 1200 тонн.

5. Пейн ($ 9000. за грам).

Свою назву рідкісний мінерал отримав на честь першовідкривача -мінералога Артура Пейна. До 2005 року в усьому світі налічувалося всього 25 відомих кристалів пейніта. Однак потім були відкриті родовища в Бірмі, але розвідані запаси також невеликі.

4. Тааффеіт ($ 20000 за грам або $ 4000 за карат).

Дуже рідкісний дорогий мінерал, відкритий в 1945 році графом Тааффе. Дорогоцінний бузковий камінь в мільйон разів більше рідкісний, ніж діаманти. Використовується цей матеріал виключно в ювелірній справі.

3. Діамант ($ 55000 за грам).

Огранка дозволяє максимально виявити природний блиск зовні непримітної алмазу, перетворюючи його в неймовірно цінний діамант. Оцінюють вартість діаманта за системою "4 С": clarity (чистота), color (колір каменю), carat (вага), cut (якість ограновування).

2. Каліфорній ($ 27 000 000 за грам).

Найдорожчий в світі метал, радіоактивний хімічний елемент був штучно отриманий в 1950 році в Каліфорнійському університеті Берклі. Процес отримання каліфорнія неймовірно доріг. Але унікальні властивості елемента дозволяють використовувати його в нейтронно-активаційному аналізі, в найскладніших експериментах по вивченню розподілу ядер, в променевій терапії пухлин.

1. Антиречовину ($ 25 мільйонів за грам).

Оцінити прикладне значення найдорожчого в світі матеріалу поки складно, але вчені однозначно вважають, що людство просто зобов'язана навчитися "видобувати" антиречовину, змусивши його працювати собі на благо. Правда, "наловити" вченим вдалося поки максимум 309 антипротонів, які утримувалися за все 15 хвилин.