Найдорожчі графіті (топ-10)

Сірі похмурі стіни завжди викликали у людей тугу. Тому неандертальці прикрашали малюнками склепіння печер, єгиптяни - коридори великих пірамід, а сучасні вуличні художники беруться наповнити сенсом стіни будинків, паркани та інші поверхні.

Дивно, але багатьом захопленим майстрам графіті приносить чималі гроші. Так, британський аукціон Bonhams навіть проводить окремі торги для вуличних художників. А видання Forbes опублікувало Топ-10, в який увійшли найдорожчі графіті . Цю десятку ми і пропонуємо сьогодні вашій увазі.

Зміст:

  • 10. ЧАЗ Бохоркез, Se? or Suerte
  • 9. JR, Street Kid, Favela Morro da Providencia, Brasil
  • 8. Шепард Фейрі, Duality of Humanity 2
  • 7. Нік Уокер, The Morning After
  • 6. Адам Ніт, The Apprentice
  • 5. Нік Уокер, Moona Lisa
  • 4. Os Gemeos, O Aniversario da Meretris
  • 3. Адам Ніт, Suicide Bomber
  • 2. Бенксі, Simple Intelligence Testing
  • 1. Бенксі, Keep It Spotless

10. ЧАЗ Бохоркез, Se? or Suerte

Це графіті 1979 року було продано в жовтні 2012 року за $ 50 000. Автор малюнка - один з "ветеранів" вуличного малюнка. У творіннях Бохоркеза присутні відгомони мексиканської культури. Роботи Чаза часто показують на персональних, а також групових виставках по всьому світу.

9. JR, Street Kid, Favela Morro da Providencia, Brasil

Французький художник не розкриває повного імені, але ініціали JR вже стали широко відомі шанувальникам графіті. Себе автор називає "photograffeur", т. Е. Фотограф-ґрафітник. У 2011 році робота JR пішла з аукціону за ціною $ 50 333.

8.Шепард Фейрі, Duality of Humanity 2

Американський художник Шепард Фейрі знаменитий тим, що створив портрети Барака Обами до передвиборної кампанії 2008 року. Роботи Шепарда часто демонструють в Музеї сучасного мистецтва, а поліція не раз затримувала майстра за розпис громадських будівель і споруд. Представлена ​​в нашій десятці робота була продана за $ 52 350.

7. Нік Уокер, The Morning After

В жовтні 2008 року графіті Уокера продали за $ 54 250. Нік є засновником школи графіті в Великобританії. Сьогодні за роботами художника шикуються черги з колекціонерів.

6. Адам Ніт, The Apprentice

Автор цієї роботи живе і творить в Лондоні. За ніч Адам створює до 20 різних робіт, багато з яких потім змивають і зафарбовують комунальні служби британської столиці. Просто бідолахи не знають, що малюнок Нита пішов з аукціону за $ 69 692.

5. Нік Уокер, Moona Lisa

Ще одна робота Ніка Уокера в десятці найдорожчих графіті представляє знамениту Джоконду в не пріглядном вигляді. Картина викликала шквал критики, але була куплена з аукціону за $ 87 116.

4. Os Gemeos, O Aniversario da Meretris

Os Gemeos - це не один художник, а арт-група, що складається з братів - близнюків, які проживають в Сан-Паулу. Представлена ​​картина була продана за $ 118 171. У творчості братів є відмінна риса - жовті обличчя персонажів. На замовлення уряду Сан-Паулу Os Gemeos розфарбовували вагони метро Сан-Паулу.

3. Адам Ніт, Suicide Bomber

Всього в різні роки на аукціонах було продано 103 роботи Адама Нита. У грудні 2007 року на Sotheby's невідомий шанувальник придбав представлене графіті за $ 126 612.

2. Бенксі, Simple Intelligence Testing

Незважаючи на те, що один з найвідоміших художників графіті регулярно виставляється на аукціонах, він скептично ставиться до тих, хто купує його роботи.Одного разу Бенксі навіть намалював пародію на власну картину і підписав її: "Не можу повірити, що якісь ідіоти дійсно купили це лайно". Представлений тут "Тест на інтелект" був проданий за $ 1 265 120.

1. Бенксі, Keep It Spotless

Найдорожче графіті в історії коштує $ 1 870 000. Британський художник відомий не тільки своїми творами, а й епатажними витівками. Наприклад, одного разу він відправив на Бруклінському звіробійним вантажівка, навантажена плюшевими коровами, свинями і вівцями.