Найдорожчі міста світу 2015

Жителі сучасних мегаполісів насолоджуються чудово розвиненою міською інфраструктурою і різноманітними зручностями, але ця розкіш має свою ціну.

Представляємо вам найдорожчі міста світу 2015 року з версією журналу The Economist . При оцінці враховувалася вартість 160 видів продуктів і різних категорій обслуговування (включаючи харчування, квартирні і транспортні витрати, розваги, ціни на одяг, товари особистого споживання і освіта). В якості основи для порівняння використовувалася вартість проживання в місті Нью-Йорку.

Зміст:

  • 10. Сеул
  • 9. Гонконг
  • 8. Копенгаген
  • 7. Женева
  • 6. Мельбурн
  • 5. Сідней
  • 4. Цюріх
  • 3. Осло
  • 2. Париж
  • 1. Сінгапур

10. Сеул

Столиця і найбільше місто в Південній Кореї. Цей мегаполіс є самим високотехнологічним містом в світі. Тут один літр неетильованого бензину обійдеться в 1. 72 долара. При цьому ціна буханки хліба - 13. 91 долара.

9. Гонконг

Гонконг володіє найрозвиненішою міською мережею громадського транспорту. Перед містом стоїть гостра проблема забруднення повітря. Якщо ви хочете купити буханку хліба, пляшку вина і пачку сигарет, доведеться заплатити за всі 27 доларів.

8. Копенгаген

Столиця Данії і найбільш населене місто цієї країни. Копенгаген також є одним з головних фінансових центрів Північної Європи. Пляшка вина і пачка сигарет обходяться городянам в 20 доларів, літр неетильованого бензину - 2.07 долара. Кілограм хліба - 4. 18 долара.

7. Женева

Другий за кількістю населення місто Швейцарії. Він тісно пов'язаний з економічними центрами всього світу. Ціна буханця хліба - 7. 48 долара, пляшка столового вина в 0. 7 літра - 8. 49 долара.

6. Мельбурн

Після Сіднея в Мельбурні проживає найбільше жителів. Це провідний фінансовий центр Австралії. Місто високо оцінюється за рівнем наданих розваг (спорт і туризм) і освіти. Це науково-дослідний центр з високим рівнем охорони здоров'я. Особливо дорого обходиться жителям транспортні витрати - один літр бензину коштує 1. 42 долара.

5. Сідней

Найбільший місто в Австралії, один зі світових культурних і економічних центрів. Щоб насолодитися пляшкою вина, доведеться віддати 23. 63 доларів за пляшку в 0. 7 літра, за буханку хліба - 4. 96 долара, за пачку сигарет - 18. 5 долара. Ціна літра бензину - 1. 43 долара.

4. Цюріх

Найбільше місто Швейцарії, центр перетину автомобільних і залізних доріг і повітряних шляхів. Цюріх - один зі світових фінансових центрів і відомий своїми музеями та картинними галереями. Тут буханець хліба коштуватиме 5. 96 долара, за пачку сигарет доведеться заплатити 9. 46 долара, а за літр бензину - 2. 07 долара.

3. Осло

Трійку лідерів топ-10 найдорожчих міст світу очолює столиця Норвегії. Осло славиться величезними парками і широко розвиненою системою метрополітену. Це невелике місто, але надзвичайно дорогою. Пляшка вина коштує 16. 37 долара, буханець хліба - 6. 02 долара, літр бензину - 2. 28 долара. Тому не дуже багатим гостям міста краще користуватися громадським транспортом.

2. Париж

Париж - це великий транспортний центр, його метро обслуговує 9 мільйонів пасажирів в день.А ще столиця Франції знаменита своїми дизайнерськими бутиками та чудовою гастрономією. Буханець хліба в Парижі коштує близько 9 доларів. Літр бензину - 2. 4 долари. Якщо в місті захочеться покурити, доведеться заплатити 9 доларів за пачку.

1. Сінгапур

Найдорожче місто світу - в цьому мегаполісі набір з буханця хліба, пачки сигарет і пляшки вина коштуватиме 39. 11 долара. Жити в Сінгапурі на 11% дорожче, ніж в Нью-Йорку, а одяг коштує наполовину дорожче, ніж там.