Самим екологічно чистим містом Європи став Цюріх

Швейцарський Цюрих визнано найбільш екологічно чистим містом Європи . До такого висновку прийшли фахівці Союзу охорони природи Німеччини - укладачі рейтингу європейських мегаполісів з найчистішим повітрям.

За інформацією природоохоронної організації, розміщеної на sootfreecities. eu при проведенні дослідження враховувалася не як така екологічна обстановка, а то, як керівництво міста піклується про чистоту повітря і навколишнього середовища, які природоохоронні заходи вживає.

Дослідження проводилося в 23-х великих містах Європи. Кожен з мегаполісів оцінювався за дев'ятьма критеріями, таким як природоохоронна діяльність, відсутність високочастотних випромінювань, наявність програм зі скорочення викидів, робота міського транспорту і велосипедний рух.

В результаті проведеного аналізу всіх показників, лідером рейтингу став Цюріх, де проводиться комплекс заходів щодо поліпшення якості повітря. Швейцарське місто набрав 89% від максимальної кількості балів. Три роки тому цей показник був нижче на 9% відзначають експерти.

В ТОП-3 рейтингу увійшли також Копенгаген і Відень. Вони набрали 87% і 84% відповідно. Ці міста відзначені авторами дослідження за активний розвиток велосипедного руху, заборона деяких видів вантажного транспорту, а також високий рівень парків і зелених насаджень.

Замикає рейтинг Люксембург, його оцінили в 53% і визнали найпроблемнішим містом Європи в плані екологічної обстановки.За даними німецьких аналітиків, на такий результат вплинула велика кількість автобусних маршрутів в місті, і, як наслідок, високий рівень викидів в атмосферу. Більш екологічний вид транспорту - трамвай - поки перебуває в стадії розробки і з'явиться на вулицях міста не раніше 2021 року.

Повний рейтинг: