Найефективніші засоби від тарганів в квартирі (Топ-10)

Важко уявити більш огидного непрошеного гостя в наших квартирах, ніж тарган. Цей ходячий переносник хвороб, таких як туберкульоз, сальмонельоз та дифтерія, а частки їх шкурки, потрапляючи до нас в ніс і легкі, можуть викликати алергічні реакції.

Який засіб від тарганів є найбільш ефективним? Наш рейтинг народних засобів від тарганів допоможе розібратися в цьому питанні.

Зміст:

  • 10. Ультразвукові відлякувачі
  • 9. Борна кислота
  • 8. Дихлофос
  • 7. Раптор і Рейд
  • 6. Машенька
  • 5. COMBAT
  • 4. Дохлокс
  • 3. Концентрат GET
  • 2. Регент
  • 1. Паста Exil

10. Ультразвукові відлякувачі

Продукти під марками Tornado, Pest Reject і ін. За запевненням виробників абсолютно безпечні для людини, дієві і не мають ніяких неприємних запахів. Однак таргани за допомогою ультразвуку не «перемовляються" і прилад з його малою потужністю на них навряд чи подіє.

9. Борна кислота

За багатьма відгуками це - одне з найбільш дієвих засобів від тарганів в домашніх умовах. Є смертельною отрутою для тарганів, однак низькотоксичні для людей і тварин в будинку. Засіб не пахне і в ньому відсутні летючі розчинники.

8. Дихлофос

Класичне засіб для боротьби з тарганами, а також вошами, клопами, міллю та іншими домашніми паразитами. Відноситься до речовин третього (помірно небезпечного для людини) класу токсичності.

Недоліки: смердить і у тарганів швидко виробляється звикання до засобу.

7. Раптор і Рейд

Швидкодіючі і потужні засоби проти тарганів та інших плазунів домашніх шкідників, що містять інсектициди циперметрин, тетраметрін і піперонілбутоксід. Випускаються у вигляді аерозолів, пасток для комах і гелів.

Недоліки: среднетоксічним кошти для людини і тварин. Пастки потрібно регулярно міняти, так як засіб в них висихає. Аерозоль швидко випаровується, хоча і дає швидкий результат, а гель діє надійно, але повільно.

6. Машенька

В цьому крейді від тарганів міститься два інсектициду: Зета-циперметрин і дельтаметрин. Потрапляючи в організм комахи вони перешкоджають надходженню імпульсів від нервових вузлів до м'язів. В результаті таргана паралізує і він гине.

Чому це не найкращий засіб від тарганів в квартирі: по-перше, токсично і для людини і для домашніх вихованців. По-друге, їм необхідно обвести місця, де мешкають таргани. А це втомлює. Бажано нанести Машеньку уздовж периметра квартири, не забувши обробити плінтуса і дверні прорізи.

5. COMBAT

Пастка для тарганів, діючим компонентом якої є гідрометілнон. Ця речовина привертає тарганів і ті, заходячи в пастку, розносять отруту своїм родичам. До переваг COMBAT відноситься простота використання: розклав-приклеїв і забув. До недоліків - необхідність регулярно купувати все нові пастки, інакше повернеться вже нова порція рудих прусаків.

4. Дохлокс

Одне з найсильніших засобів в нашому топ-10. Випускається у вигляді гелю, в комплекті до якого йде шприц і інструкція з порадами по дозі отрути на квадратні метри.Варто Дохлокс недорого - від 50 рублів, використовувати його легко, для людини і тварин загрози не несе.

Недолік: таргани швидко звикають до фіпронілом - чинному інгредієнту гелю.

3. Концентрат GET

Активний компонент концентрату (хлорпирифос) справляється не тільки з прусаками, але і з клопами і мурахами. Препарат не має запаху, не токсичний для "законних" мешканців квартири і не помітний на поверхнях, куди його наносять.

Мінуси: коштує дорого - від 750 рублів.

2. Регент

Створювався для боротьби з колорадським жуком, але виявився корисним і для знищення тарганів. Продається у вигляді ампул або порошку. Містить фіпроніл. Володіє ланцюговим дією (заражені особини розносять отруту побратимам), не пахне і після нанесення не залишає слідів.

Однак токсичний і дію його триває недовго. Дітей і тварин краще на час видалити з оброблюваної зони.

1. Паста Exil

З розглянутих засобів від тарганів в квартирі найефективніший - паста Exil (раніше називалася GLOBOL) з хлорпирифос. Вона не викликає у прусаків звикання, безпечна для людини і тварин, діє тривалий час.

Мінус - її ціна, від 280 рублів.