Найнебезпечніші країни світу на думку жителів Землі

19 лютого 2017 року користувач Reddit з ніком Loulan представив карту, яка демонструє, які країни вважаються головною загрозою миру на Землі . Карта складена за результатами опитування, проведеного в 2013 році консорціумом WIN / Gallup International, що об'єднує безліч компаній, які проводять незалежні ринкові дослідження та соціологічні опитування. У кожній країні світу очно, по телефону або онлайн тисячі осіб було поставлено питання: "Яку країну ви вважаєте найбільшою загрозою миру?" Всього дослідження зайняло чотири місяці - з вересня по грудень 2013 року.

Згідно з опитуванням, найбільше країн в світі бояться США . Найбільш за все побоюються Америки в Росії (54% опитаних), Китаї (49%) і Боснії (49%). Навіть Австралія, начебто розділяє з Америкою мову і базові цінності, і то вважає США загрозою миру і благополуччя. Її думку підтримують і деякі країни Західної Європи, такі як Фінляндія, Німеччина, Ісландія та Швеція. Всього проти Америки проголосували 24% від усіх опитаних.

Це число здається особливо великим в порівнянні з наступною світової загрозою - Пакистаном, якого бояться 8% від опитаних і вважають однією з найагресивніших країн. На наступному місці йде Китай (6%), якого найбільше побоюються Японія, Індонезія, В'єтнам і Філіппіни. По 5% набрали Північна Корея, Ізраїль та Іран, причому найбільшою мірою страх перед останнім відчувають в США, Канаді та Англії.

Як правило, страхи підживлюються сусідської близькістю. Так Індія боїться Пакистану, Південна Корея - Північної, Польща - Росії, а Кенія розцінює знаходиться поруч нестабільну Сомалі як загрозу миру на землі. Або грає роль релігійно-територіальний фактор. Так Ізраїлю побоюються в Марокко, Тунісі і межує з Ізраїлем Іраку. Важлива і політична обстановка - так Франція вважає Сирію загрозою номер один. Однак часом вибір головного лиходія виглядає дивним, наприклад, Бангладеш вибрав Ізраїль, а Італія - ​​Афганістан (сам же Афганістан боїться сусіднього Пакистану).

На невисока думка світу про Америку вплинули події 2013 року, особливо бомбування Сирії, реакція на події на Україні і Близькому Сході. Америка продовжує діяти відповідно до доктрини Клінтона, по якій США мають право використовувати свої війська там, де вважатимуть це за потрібне, незважаючи на можливі збитки для інших країн.

Цікаво, правда, наскільки змінилася б карта страхів, якби опитування проводилося за результатами минулого 2016 року. Там було безліч цікавих або страшних подій: вибори в США і перемога Дональда Трампа, приєднання Криму, громадянська війна на Україні, ядерну угоду з Іраном і нашестя мігрантів в європейські країни. Поки що, як пише один з модераторів Reddit, радує той факт, що карту користувачі обговорюють з легким гумором і не вступають в конфлікти з приводу різниці в політичних поглядах.