Найнебезпечніші комп'ютерні віруси в історії

Перший в історії техніки комп'ютерний вірус був створений ще в 1983 році, а три роки по тому шкідливі програми почали використовувати для пошкодження комп'ютерних мереж, псування і крадіжки інформації.

Щорічно з'являються все більш досконалі віруси, а високошвидкісний інтернет дозволяє їм поширюватися з величезною швидкістю. У сьогоднішню десятку увійшли найнебезпечніші комп'ютерні віруси за всю їх історію.

Зміст:

  • 10. Brain
  • 9. Win95. CIH
  • 8. LoveLetter
  • 7. Ramen
  • 6. Cabir
  • 5. Kido
  • 4. Wiper
  • 3. Flame
  • 2. Win32 / Stuxnet
  • 1. Regin

10. Brain

Це був перший в світі вірус, призначений для IBM-сумісних комп'ютерів, який викликав глобальну епідемію в 1986 році. Написаний він був двома пакистанськими програмістами і досить скоро вийшов за межі Пакистану.

9. Win95. CIH

Вірус був виявлений в 1998 році. Він містив логічну бомбу, призначену для псування вмісту BIOS і знищення інформації на жорстких дисках. Спрацьовувала програма завжди 26 квітня - в день аварії на Чорнобильській АЕС. Win95. CIH став першим вірусом, що псує не тільки програми, але і комп'ютерне залізо.

8. LoveLetter

Цей вірус з'явився в 2000 році і єдиний був занесений в Книгу рекордів Гіннеса. За кілька годин LoveLetter вразив мільйони ПК по всьому світу. По електронній пошті жертва отримувала листа з темою ILOVEYOU. Вірус спрацьовував в разі запуску прикладеного до листа vbs-файлу LOVE-LETTER-FOR-YOU.TXT. Одночасно вірус сам розсилав себе за адресами, виявленим в MS Outlook на інфікованому комп'ютері.

7. Ramen

В січні 2001 року вірус за кілька днів вразив сотні корпоративних систем на базі ОС Linux. Черв'як небезпечний тим, що порушує роботу http-сервера знищенням вмісту index. html файлів, забороняючи анонімний ftp-доступ до самого сервера, знімаючи обмеження для доступу через hosts. deny. Ramen зруйнував існував раніше міф, що вірусів по Linux не існує.

6. Cabir

Цей мережевий черв'як був виявлений в 2004 році. Вірус поширювався через Bluetooth і заражав мобільні телефони, які працювали під ОС Symbian. Cabir став першим з безлічі вірусів для мобільних пристроїв.

5. Kido

У 2009 році Kido вразив мільйони комп'ютерів, використовуючи відразу декілька шляхів проникнення - через флеш-накопичувачі, підбір мережевих паролів і "дірки" в Windows MS08-067. Для боротьби з вірусом була створена Conficker Working Group, в яку увійшли антивірусні компанії, інтернет-провайдери, дослідні організації і регулюючі органи. Знайти зброю вдалося тільки в 2012 році.

4. Wiper

Цей "троянець" в 2012 році став причиною паніки в Ірані, знищивши бази даних в десятках організацій. На кілька днів було зупинено роботу найбільшого в країні нафтового терміналу, знищені дані про всіх нафтових контрактах. Вірус написаний так професійно, що після активації не залишає слідів, за якими можна розслідувати інцидент.

3. Flame

Цей черв'як був розроблений для кібершпіонажу. Програму виявили фахівці "Лабораторії Касперського" при проведенні розслідування інциденту з видалення даних на корпоративних комп'ютерах в країнах Близького Сходу. Flame - величезний пакет, що включає програмні модулі, загальний розмір яких становить майже 20 Мбайт.

2. Win32 / Stuxnet

Вірус, виявлений в 2010 році, відрізняється тим, що заражає не тільки призначені для користувача ПК, а й цілі промислові автоматизовані системи. А значить, з волі творців вірусу можна не тільки викрадати дані, але і руйнувати складні електронні системи, наприклад, керуючі ядерним реактором.

1. Regin

Про виявлення цього вірусу компанія Symantec заявила в листопаді 2014 року. За словами експертів, на створення вірусу були витрачені роки роботи. Спрямований Regin проти телекомунікаційних компаній, а також інтернет-провайдерів Росії, Мексики, Саудівської Аравії, Ірану та Ірландії. Вірус часто порівнюють зі Stuxnet, але визнають, що це набагато більш досконалий продукт.