Найпоширеніші прізвища Росії

Найбільш широко поширеними на території РФ є так звані общерусские прізвища, яких налічується близько 15 тисяч. Кожна з них має особливе походження і багаторічну історію.

Список щорічно оновлюється, але лідери залишаються незмінними. До речі, в США найпопулярнішими є прізвище Сміт, Джонсон і Вільямс, а в Китаї - Лі, Ван і Чжан. У нинішню десятку ми включили найпоширеніші прізвища Росії .

Зміст:

  • 10. Петров
  • 9. Морозов
  • 8. Новиков
  • 7. Козлов
  • 6. Лебедєв
  • 5. Попов
  • 4. Соколов
  • 3. Кузнецов
  • 2. Іванов
  • 1. Смирнов

10. Петров

Утворена прізвище від імені Петро. Одним з факторів, що зробили особливий вплив на кількість Петрових, дослідники вважають правління царя Петра I. До цього часу ім'я Петро вже було поширене, але в період з 1700 по 1725 рік кількість Петров в Росії як мінімум подвоїлася. Природно, після це позначилося на числі носіїв прізвища, утвореної від цього імені.

9. Морозов

Прізвище була утворена від імені Мороз. Уже в документах XIV століття є згадки про воєводі Львові Морозова. Широко відомий був боярський рід Морозових, чимало носіїв прізвища зустрічалося і серед купців.

8. Новиков

Дослідники пов'язують походження цього прізвища зі словом "новик", що означало на Русі "новобранець", "новий княжий прислужник". В раніше версії прізвища наголос падало на останній склад.

7. Козлов

Прізвище походить від старовинного НЕ хрестильне чоловічого імені Козел. Козлови - древній боярський рід, історія якого починається в XIV столітті. Окрема гілка Козлова має селянське походження.

6. Лебедєв

Друга за популярністю "пташина" прізвище походить від нецерковного чоловічого імені Лебідь. Частина дослідників пов'язує історію прізвища з містом Лебедине Сумської області. Третя гіпотеза заснована на походження прізвища від слова "лебедятнік", так називали холопів, обкладених повинністю доставляти до княжого столу лебедів.

5. Попов

Відбувається це прізвище від слова "поп" і є поширеним серед російських і болгар. На Русі найчастіше прізвище Попов носили селяни. Самим знаменитим носієм прізвища є винахідник радіо - фізик А. С. Попов.

4. Соколов

Історично назви тварин і птахів часто були джерелами для освіти прізвиськ, які поступово перетворювалися в прізвища. Найпоширенішою серед "пташиних" стала прізвище Соколов.

3. Кузнецов

Очевидно, що своє походження прізвище веде від слова "коваль". До речі, поширені прізвища в англо- та німецькомовних країнах мають таке ж походження. У Німеччині прізвище Шмідт походить від слова " schmidt " - "коваль", як і найпопулярніша американська прізвище Сміт.

2. Іванов

Варіантів цієї популярної прізвища є два - з наголосом на букву О і на букву А. Відбувається прізвище від найпоширенішого на Русі ім'я Іван. До речі, представники малих народів, що входили до складу Російської Імперії, приймаючи Православ'я, часто одночасно брали і російське прізвище Іванов.

1. Смирнов

В одній тільки Москві Смирнова більше 70 тисяч. Походження прізвища пов'язують з ім'ям Смірною, яке давали тихим некріклівой дітям. Прізвище найбільш поширена в Північному Поволжі, Костромської, Ярославській і Іванівській областях.