Найпоширеніші помилки початківців водіїв

Навіть без знаків "У" і знаків оклику новачка за кермом видно завжди. І в першу чергу новачок видає себе типовими помилками, що виникають в процесі водіння.

Для того, щоб глянути на себе з боку, а також не наступати на чужі граблі, варто уважно вивчити і викорінити у себе найпоширеніші помилки початківців водіїв .

Зміст:

  • 10. Новачок притискається до узбіччя
  • 9. Не встигає дивитися на знаки
  • 8. Включає музику або радіо
  • 7. Чи не дотримується швидкісний режим
  • 6. Чи не дивиться в дзеркала
  • 5. Чи не дотримується дистанції
  • 4. Не вміє працювати зчепленням
  • 3. Занадто різко гальмує
  • 2. Не враховує погодні умови
  • 1. Чи не відчуває швидкість і дистанцію

10. Новачок притискається до узбіччя

Природний страх зустрічних машин змушує водіїв їхати максимально близько до узбіччя. Однак при цьому збільшується ризик зачепити на швидкості гравийке і піти в занесення або ж зловити розбите скло або цвях.

9. Не встигає дивитися на знаки

Процес управління автомобілем займає всю увагу початківця водія. Тому знаки часто залишаються непоміченими. Про те, якими небезпеками це загрожує, не варто і говорити.

8. Включає музику або радіо

Звичайно, приємний фон для водіння дуже важливий. Але початківця водія такі звуки можуть тільки відволікати. Особливо шкідлива гучна музика, адже за цим фоном можна не помітити попереджувальних сигналів інших учасників руху.

7. Чи не дотримується швидкісний режим

Тут мають місце дві крайності - одні новачки їздять набагато повільніше за все потоку, інші ж захоплюються натисканням на газ, при тому, що швидкість реакції поки залишає бажати кращого.

6. Чи не дивиться в дзеркала

На дорозі важливо не тільки дивитися прямо перед собою, а й відстежувати рух по сторона і ззаду. Для цього не варто ігнорувати дзеркала, адже будь-яка поїздка супроводжується маневрами, перед якими треба переконатися в їх повній безпеці.

5. Чи не дотримується дистанції

Особливо важко на перших порах тримати дистанцію в щільному потоці. Але якщо їхати дуже близько до попереду авто, що їде, то може не вистачити часу і місця на маневр при різкому гальмуванні передньої машини.

4. Не вміє працювати зчепленням

Звичайно, управляти машиною з автоматичною коробкою простіше. Але і до механіки легко адаптуватися. Головне, це працювати з педаллю плавно. Адже від різких рухів можна не тільки стихнути в невідповідний момент, а й значно прискорити знос зчеплення.

3. Занадто різко гальмує

В результаті автомобіль зупиняється надто різко і не завжди в потрібному місці. Крім того, сучасні автомобілі мають вкрай чутливу педаль гальма і ефективну систему гальмування, тому для зупинки автомобіля не потрібно прикладати великих зусиль.

2. Не враховує погодні умови

Виїхавши вперше на дорогу під час дощу або ожеледь, новачок потрапляє в абсолютно незнайомі умови. Навіть якщо раніше водити по мокрому або засніженому покриттю не доводилося, треба точно ознайомитися з теорією і тримати в голові факт, що гальмівний шлях стає довшим, а машина - набагато менш слухняною.

1. Чи не відчуває швидкість і дистанцію

Водію складно зрозуміти, на якій відстані від нього і з якою швидкістю рухається зустрічний або їхав попереду. Особливо небезпечним неправильне сприйняття швидкості може бути при обгоні, коли зустрічна машина наближається несподівано швидко. Тому вкрай важливо бути впевненим у безпеці маневру.