Найпоширеніші страхи росіян

Представляємо вам найпоширеніші страхи росіян. Всеросійський центр вивчення громадської думки (ВЦИОМ) опитування 1600 жителів Російської Федерації, щоб з'ясувати, чого вони найбільше бояться в майбутньому. Розставити жахи по порядку допоміг так званий "індекс страхів" (ІС) - наскільки високою здається росіянам можливість, що з ними трапиться саме це страшне подія. Шкала індексу коливається від -100 до 100, відповідно, чим вище індекс, тим більше внутрішньої напруги.

Найбільше страхи розпалюються в середніх і великих містах (від ста тисяч жителів до одного мільйона), де люди найбільш гостро переживають можливу втрату вже стали звичними життєвих благ. Села, невеликі міста і міста-гіганти з населенням понад мільйон жителів бояться за майбутнє в меншій мірі. При цьому зростання переживань відзначений не в тих місцях, де все вже погано, а там, де стає гірше, ніж раніше.

Зміст:

  • 9. Напруженість в сімейних відносинах: ІС -42
  • 8. Втрата роботи: ІС -25
  • 7. Зниження рівня життя (зменшення доходів, вимушений перехід на низькооплачувану роботу, затримки з оплатою): ІС -15
  • 6. Стихійні лиха - пожежі, тайфуни, повені: ІС -13
  • 5. Конфлікти всередині країни на політичній, національної чи релігійної грунті: ІС -6
  • 4. Злочинність: ІС -7
  • 3. Проблеми зі здоров'ям і медичним обслуговуванням: ІС -4
  • 2.Подорожчання товарів, інфляція, втрата заощаджень: ІС - 10
  • 1. Міжнародна напруженість, страх війни: ІС - 14

9. Напруженість в сімейних відносинах: ІС -42

Найменше росіяни побоюються посваритися з рідними. Конфлікти в родині і розставання з близькими людьми знаходяться на останньому місці рейтингу найчастіших переживань жителів Росії. З усіх респондентів, які брали участь в опитуванні, 79% впевнені, що їх сімейним відносинам нічого не загрожує.

8. Втрата роботи: ІС -25

Громадяни Росії вважають, що у них більше шансів постраждати від землетрусу, ніж втратити своє робоче місце: індекс страху цієї проблеми дорівнює -25 пунктам.

7. Зниження рівня життя (зменшення доходів, вимушений перехід на низькооплачувану роботу, затримки з оплатою): ІС -15

В січні 2015 року цю проблему турбувала росіян набагато більше - індекс страху тоді становив -5. Мабуть, свою роль зіграла деяка стабілізація російської економіки після пережитих потрясінь і звикання до стресу. Багато фірм всупереч логіці зайнялися ремонтом офісів, щоб зустріти нові економічні реалії в більш сприятливій обстановці.

6. Стихійні лиха - пожежі, тайфуни, повені: ІС -13

Рівень одвічного страху громадян перед некерованим розгулом стихії практично не змінився з початку 2015 року.

5. Конфлікти всередині країни на політичній, національної чи релігійної грунті: ІС -6

Щоденні повідомлення про наростання напруженості в світі закономірно викликають у жителів РФ почуття хвилювання і тривоги за ситуацію всередині країни.

4. Злочинність: ІС -7

Індекс страху перед кримінальним світом змінився незначно (в липні він становив -8).

3.Проблеми зі здоров'ям і медичним обслуговуванням: ІС -4

Індекс страху цієї позиції в рейтингу найбільш частих страхів і переживань росіян практично не змінився в порівнянні з початком 2015 року. Люди як і раніше мало довіряють системі медичного обслуговування і вважають, що хвороба завдасть непоправної шкоди не тільки організму, але і добробуту.

2. Подорожчання товарів, інфляція, втрата заощаджень: ІС - 10

Росіян вже менше лякає подорожчання товарів і втрата заощаджень внаслідок інфляції - у порівнянні з початком 2015 року цей показник зменшився практично в два рази: в січні індекс страху становив 18-19 пунктів, а найменше матеріальних труднощів жителі Російської Федерації боялися в липні - тоді ІС був всього 7. Правда, більше половини опитаних повідомили, що ця проблема може торкнутися їх в безпосередньому майбутньому (або це вже сталося).

1. Міжнародна напруженість, страх війни: ІС - 14

Це основне побоювання росіян 2015 року, про нього заявив кожна шоста людина (60%) з числа пройшли опитування. Респонденти побоюються збройних зіткнень між країнами. У порівнянні з липнем 2015 року індекс страху війни зріс на 4 пункти. Це більш ніж зрозуміло, особливо беручи до уваги недавні події на політичній арені: війну в Сирії, розгул тероризму під знаком ІГІЛ і напружену ситуацію на Україні.