Найкрасивіший гол в історії футболу

Найкрасивіший гол в історії футболу

Який найкрасивіший гол в історії футболу - питання дискусійне. Різні спортивні газети, журнали і сайти регулярно проводять опитування уболівальників з метою з'ясувати - хто ж забив "най-най" гол? І з завидною постійністю оголошують, що "гол століття", "гол тисячоліття" або "кращий гол всіх часів і народів" забили:

  • Пеле;
  • Дієго Марадона;
  • Федір Черенков;
  • Роналдо ...

І ще безліч варіантів.

Безсумнівно, оціночні категорії - штука суб'єктивна, тому однозначної відповіді на поставлене запитання не існує. У світі було, є і буде багато чудових футболістів, здатних претендувати на авторство самого видовищного гола.

Зміст статті

  • Критерії "найкрасивішого гола"
  • Галерея видовищних голів

Критерії "найкрасивішого гола"

Як говорить народна мудрість, "на смак і колір товариша немає". Тому і визначити, що краще, неможливо. Чудова техніка, що дозволяє обвести кілька захисників і, вийшовши один на один з воротарем, вразити ворота, як і точний і сильний удар з незручної ситуації і / або з великої відстані виглядають однаково видовищно. Вирішувати, що краще, - справа індивідуальних переваг вболівальника.

Окрему категорію складають незвичайні голи. Як, наприклад, гол, забитий воротарем, який виконує удар від своїх воріт. До речі, це не настільки вже й рідкісна ситуація.Або неграмотна гра голкіпера на виході, коли він, відбивши удар, не встигає повернутися в ворота, і гравець суперників спокійно перекидає м'яч через його голову. А на цьому відео ви можете подивитися, мабуть, самий незвичайний (на сьогоднішній день) пенальті, виконаний на чемпіонаті Марокко:

У наявності непрофесіоналізм і зайва самовпевненість воротаря, згубно позначилися на команді.

до змісту ↑

Галерея видовищних голів

Наше "футбольне все" вісімдесятих років Федір Черенков в матчі з французьким клубом "Нант" демонструє чудеса дриблінгу та обведення і врешті-решт забиває гол:

✕ Зверніть увагу: він виходить один проти трьох захисників, обігрує всіх, потім невелика заминка з метою дезорієнтувати суперника, пас товаришеві, і коли французи переключилися на того - знову пас і точний удар по воротах! Цей епізод для гурманів від футболу.

Інший видовищний гол забиває Златан Ібрагімович (народився в Швеції боснієць-мусульманин, нині, проте, який сповідує католицизм). На цьому ролику ви можете бачити його неймовірне почуття "габаритів поля", коли він після того, як воротар суперників відбиває удар, не давши м'ячу навіть торкнутися землі, завдає удар через себе в падінні і точно вражає ворота:

звичайно, без елементарного спортивного везіння тут не обійшлося, проте переможців не судять. Гол вийшов дивно видовищним.

А ось тут воротар виконує штрафний удар від кута свій майданчики:

Здавалося б, скільки разів говорено: в спорті розслаблятися не можна, і особливо це стосується ігрових видів! Однак голкіпер суперників самовпевнено вважав, що небезпека його воротам не загрожує і до того, як м'яч потрапить на дистанцію прицільного удару, він встигне його перехопити або займе більш зручну позицію для відбиття атаки.Але все вийшло зовсім не так: м'яч, вдарившись об землю, підскакує і по крутій дузі (дотягнутися до нього немає ніякої можливості) перелітає через воротаря. На жаль, набувати досвіду подібним способом - занадто дороге задоволення!

Ця добірка не претендує на закінченість і абсолютність. Ясно, що кожен любитель спорту має власну думку щодо того, який найкрасивіший гол в історії футболу. І зрозуміло, що список видовищних голів з кожним роком буде все довше і довше.