Найочікуваніші події 2013 року

Що чекає нас у 2013 році? Це питання однаково часто чують і астрологи, і політичні оглядачі, і експерти-економісти. Російське інформаційне агентство "Новини" склало свій прогноз для росіян на майбутній рік. Найочікуваніші події 2013 року - це підсумок роботи аналітиків РІА "Новости", які проаналізували важливі економічні та політичні тенденції, прийдешні соціокультурні, наукові і спортивні заходи.

З кількох десятків подій, зазначених експертами, ми відібрали власний Топ-10, який і пропонуємо сьогодні вашій увазі.

Зміст:

  • 10. Тестові змагання напередодні Олімпіади-2014.
  • 9. Складання карти людського мозку.
  • 8. Ювілейний тур Cirque du Soleil.
  • 7. Посилення санкцій для нелегальних мігрантів.
  • 6. Рік китайського туризму в Росії.
  • 5. Нова імунотерапія проти раку.
  • 4. Рік охорони навколишнього середовища.
  • 3. Введення податку на розкіш.
  • 2. Призначення нового глави Центробанку.
  • 1. Приєднання до МКС лабораторного модуля "Наука".

10. Тестові змагання напередодні Олімпіади-2014.

Новозбудовані спорткомплекси і олімпійські арени Сочі готуються прийняти ряд змагань найвищого рівня з лижного, санному і ковзанярського спорту, біатлону, керлінгу та хокею. Крім того, олімпійські траси і об'єкти будуть відкриті для спортсменів з усіх країн світу в рамках міжнародних тренувальних тижнів.

9. Складання карти людського мозку.

В рамках проекту Human Connectome Project вчені планують досліджувати зв'язок між нейронами мозку 1200 осіб. Всі індивідуальні відмінності в нейронних зв'язках будуть фіксуватися, щоб визначити, як вони впливають на поведінку і розумову діяльність людини.

8. Ювілейний тур Cirque du Soleil.

Легендарний цирк відзначає п'ятиріччя своєї появи в Росії. До цієї події приурочені відразу три барвистих шоу небувалого розмаху: танцювальний спектакль Michael Jackson THE IMMORTAL World Tour, лірична постановка Alegria і Великий Шатер - візитна картка цирку.

7. Посилення санкцій для нелегальних мігрантів.

За нелегальну міграцію в 2013 році планується посилити як кримінальну, так і адміністративну відповідальність. Максимальний термін позбавлення волі складе 7 років. Законодавці планують заборонити в'їзд мігрантів, у яких є непогашені судимості за злочини на російській території. Тим же, хто "загостював" у нас довше покладеного терміну, заборонять в'їзд в РФ на 3 роки.

6. Рік китайського туризму в Росії.

Які саме заходи пройдуть в цілях залучення в Китай російських туристів поки достовірно невідомо. Ростуризм планує організувати прес-тур для сотні журналістів з Росії, автопробіг, стажування в Китаї російських студентів і викладачів ВНЗ.

5. Нова імунотерапія проти раку.

Біспеціфіческіе антитіла BiTE - це нове покоління молекул, покликане доставляти до пухлинних клітин згубні для них токсини, хімпрепарати і радіоактивні ізотопи. Якщо випробування, заплановані на 2013 рік, пройдуть успішно, то терапія раку матиме набагато менше побічних ефектів при зрослої в рази ефективності.

4. Рік охорони навколишнього середовища.

Протягом року росіян будуть вчити сортувати відходи і скаржитися на забруднення природи в Росприроднагляд, де буде відкрита пряма телефонна лінія. За підсумками року планується проведення всеросійського з'їзду екологів.

3. Введення податку на розкіш.

Планується, що вже в 2013 році додатковий фінансовий тягар ляже на власників нерухомості вартістю понад 30 мільйонів рублів, а також транспортних засобів, вартість яких перевищує 3 мільйони.

2. Призначення нового глави Центробанку.

У 2013 році закінчується контракт нинішнього глави ЦБ Сергія Ігнатьєва. Держдумі належить вибрати нового рульового для головного банку країни. Серед найбільш ймовірних кандидатів називають першого віце-прем'єра Ігоря Шувалова, віце-прем'єра Аркадія Дворковича, перший заступника голови ЦБ Олексія Улюкаєва, екс-міністра фінансів Олексія Кудріна і главу ВТБ Андрія Костіна.

1. Приєднання до МКС лабораторного модуля "Наука".

Найочікуваніша подія 2013 року. Багатофункціональний модуль конструювали з 1995 року. На борту "Науки" розмістять три тонни наукової апаратури і обладнають місця для трьох вчених-космонавтів. Зараз на місці, запланованому для нового модуля, до МКС пристикований відсік "Пірс", який буде затоплений.