Найдавніші споруди на Землі

Таємниці древніх цивілізацій розбурхують розуми сотень дослідників всьому світу. Тим більше, що пішли в історію народи, залишили нам десятки будівель для вивчення. Найстарші зі збережених рукотворних споруд датуються четвертим тисячоліттям до нашої ери.

У нашому сьогоднішньому десятці зібрані найдавніші споруди на Землі , що представляють інтерес, як для вчених, так і для туристів, із задоволенням відвідують ці історико-архітектурні пам'ятники.

Зміст:

  • 10. Кавказькі Дольмени, Росія.
  • 9. Ківікская гробниця, Швеція.
  • 8. Стоунхендж, Великобританія.
  • 7. Скарбниця Атрея, Греція.
  • 6. Карав, Перу.
  • 5. Піраміда Джосера, Єгипет.
  • 4. Hulbjerg J? ttestue, Данія.
  • 3. Ньюгрейндж, Ірландія.
  • 2. Сардинський зиккурат (Монте Д'Аккодді), Сардинія.
  • 1. Мальтійські мегалітичні храми, Мальта.

10. Кавказькі Дольмени, Росія.

Ці кам'яні гробниці знаходять на території Краснодарського краю, Адигеї, Ставропольського краю і Абхазії. Побудували більшу частину цих споруд в кінці третього тисячоліття до нашої ери. Вченим відомо близько 3 тисяч дольменів на території Кавказу. На жаль, багато хто з них сильно постраждали від вандалів і природного впливу. Практично до всіх дольменам доступ вільний, вони ніяк не обгороджені і, на жаль, ніким не охороняються.

9. Ківікская гробниця, Швеція.

Це споруди було побудовано на території сучасної Швеції більше 3 000 років тому.Тривалий час місцеві селяни використовували стародавні камені для власних потреб, поки в 1748 році не розпочалося наукове вивчення об'єкта. Сьогодні Ківікская гробниця відкрита для відвідувачів.

8. Стоунхендж, Великобританія.

Це мегалітична споруда входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Вчені вважають, що будівництво Стоунхенджа зайняло не одне століття. Головний рів і найдавніші валуни були зведені між 3020 і 2910 роками до н. е. Найбільш пізні роботи були завершені близько 2100 року до н. е.

7. Скарбниця Атрея, Греція.

Цією гробниці в Мікенах близько 3200 років тому. Вона була вперше досліджена з наукової точки зору в 1879 році Генріхом Шліманом. Монументальна давня споруда є одним з найголовніших пам'яток мікенської цивілізації.

6. Карав, Перу.

Одне з найдавніших поселень на Землі існувало близько 4600 років тому. Вчені не можуть відповісти, який цивілізації належав місто, адже ольмеки і інші індіанські племена жили в Південній Америці на тисячі років пізніше. В даний час стародавні споруди розчищені від піску і грунту. Але через відсутність коштів дослідні роботи були припинені.

5. Піраміда Джосера, Єгипет.

Найдавніша з єгипетських пірамід була зведена близько 4700 років тому. Більш знаменита піраміда Хеопса більше, але на цілих 2 століття молодше піраміди Джосера. Наймолодші з пірамід Гізи датовані початком другого тисячоліття до нашої ери.

4. Hulbjerg J? ttestue, Данія.

Велика гробниця, в якій знайдені останки 400 осіб, була побудована близько 5000 років тому. Одне з виявлених тіл вразило дослідників слідами роботи стародавнього стоматолога.

3. Ньюгрейндж, Ірландія.

мегалітичних споруда являє з себе коридорну гробницю, що входить в величезний комплекс Бру-на-Бойн. Будівництво Ньюгрейндж датується приблизно 2500 р. До н.е. е. Знаходиться найстаріша будівля Ірландії в 40 км від Дубліна.

2. Сардинський зиккурат (Монте Д'Аккодді), Сардинія.

Одна з найдавніших будівель на Землі має вік в 5, 5 тисяч років. Цей древній мегалітичний пам'ятник був побудований представниками культури Оціері, а потім неодноразово добудовувався і перебудовувався. Найбільш пізні реконструкції проводилися між 2600-2300 роками до н. е.

1. Мальтійські мегалітичні храми, Мальта.

Група доісторичних храмів внесена в список спадщини ЮНЕСКО. Вважається, що найдавніші споруди людини на Землі розташовані саме тут. Колосальні храми зводилися остров'янами за 1000 років до єгипетських пірамід.