Найдавніші тварини серед живуть на Землі

Ці тварини застали епоху динозаврів, вони були свідками льодовикового періоду і пережили багатьох менш щасливих побратимів.

В сьогоднішній підбірці представлені найдавніші тварини серед живуть на Землі . Дивно, але за сотні тисяч років вигляд цих мешканців нашої планети практично не змінився.

Зміст:

  • 10. Качконіс
  • 9. Мураха
  • 8. Павук-золотопряд
  • 7. Єхидна
  • 6. Щитень
  • 5. Гаттер (туатара)
  • 4. Крокодил
  • 3. Латимерія
  • 2. Тарган
  • 1. Неопілін

10. Качконіс

Качкодзьоби - ссавці, хоча мають безсумнівну схожість і з рептиліями. Вік цього виду тварин - близько 110 мільйонів років. Вважається, що перші качкодзьоби з'явилися на території сучасної Південної Америки, але потім мігрували в область, яка згодом стала Австралією.

9. Мураха

Ці комахи вважаються найдавнішими на планеті. Крім того вчених давно інтригує дивовижний інтелект мурах і їх складна громадська організація. За мільйони років своєї історії зовнішній вигляд мурах практично не зазнав змін.

8. Павук-золотопряд

Найдавніший з павуків з'явився на планеті більше 165 мільйонів років тому. Золотопряди відомі своєю міцною павутиною незвичайного золотистого відтінку. Зустріти цих древніх павуків можна в Танзанії, Південній Африці та на Мадагаскарі.

7. Єхидна

єхидна полягає в спорідненості з іншим древнім тваринам - утконосом.Єхидні і проєхидни мешкають в Австралії, Новій Гвінеї і Тасманії. На жаль, один з трьох родів сімейства єхиднові вже зник з лиця землі. А проєхидни входять в число найбільш рідкісних і незвичайних тварин планети.

6. Щитень

Це прісноводне ракоподібні класу жаброногих з'явилося на Землі близько 230 мільйонів стрічок назад. Розмір щитня - від 3 до 10 см. Ці істоти поки дуже мало вивчені і тому становлять великий інтерес для вчених.

5. Гаттер (туатара)

Зовні ця рептилія нагадує ігуану. Розміри гаттерии не перевищують 75 см. Вік цих древніх створінь становить понад 220 мільйонів років. Гаттерії дуже нечисленні і живуть на декількох невеликих островах Нової Зеландії.

4. Крокодил

Ці рептилії з'явилися на Землі близько 250 мільйонів років тому. Крокодилів можна назвати "двоюрідними братами" динозаврів. Як не дивно, але у крокодилів є багато спільного з сучасними птахами.

3. Латимерія

Ця кистеперая риба - єдиний вижив вид з безлічі, що мешкали на Землі близько 300-400 мільйонів років тому. Розміщення елементів латимерії дуже відрізняється від сучасних риб, що робить її воістину унікальним створінням.

2. Тарган

Ці комахи живуть на Землі набагато довше, ніж ми з вами - близько 320 мільйонів років. Сучасній науці відомо понад 4500 видів тарганів. Вижити в найсуворіші періоди земної історії тарганам допомогла дивовижна здатність довго обходитися без будь-якої їжі і води.

1. Неопілін

Ці головоногі молюски з'явилися в земній океані близько 400 мільйонів років тому. Маленьке, але дуже витривала створення має раковину діаметром всього 2 см. Цікаво, що на відміну від сучасних молюсків у неопилини можна розрізнити праву і ліву сторони.