Найбільш агресивні країни світу, рейтинг 2015 року

Експерти Інституту економіки і світу (IEP) склали рейтинг, в якому 162 держави оцінювалися по 23 критеріям. У їх числі: терористична активність, участь країни у внутрішніх або зовнішніх конфліктах, система правосуддя, кількість ув'язнених, число поліцейських на одиницю населення, політична стабільність і витрати на оборону. Чим більше балів набирає країна, тим страшніше в ній жити.

Представляємо вам самі немиролюбних країни світу. Росія розташувалася на 11 рядку рейтингу.

Ми також опублікували наймиролюбніші країни, список очолила Ісландія.

Зміст:

  • 10. Північна Корея
  • 9. Пакистан
  • 8. Демократична республіка Конго
  • 7. Судан
  • 6. Сомалі
  • 5. Центрально-Африканська республіка
  • 4. Південний Судан
  • 3. Афганістан
  • 2. Ірак
  • 1. Сирія

10. Північна Корея

Після розвалу СРСР в Північній Кореї почалася економічна криза, в результаті від голоду померло кілька сотень тисяч жителів. До цього часу близько чверті всіх корейських дітей страждають недоліком ваги. При цьому витрати на армію і оборонну промисловість надзвичайно високі. Не сама воєнізована країна, але при нагоді може "брязкати зброєю".

9. Пакистан

Під час афганської війни на території Пакистану розташовувалися військові і тренувальні табори моджахедів. До сих пір прилеглі до афганської території кордону практично не контролюються пакистанськими військами.

8. Демократична республіка Конго

У 2012 році визнана найбіднішою державою світу. Її правителі розглядали країну, в першу чергу, як засіб особистого збагачення. Президент Мобуту Сесе Секо присвоїв за час свого правління близько 5 млрд. Доларів. За країні кочують банди мародерів, грабуючи, вбиваючи і гвалтуючи. Спостерігалися випадки канібалізму.

7. Судан

За часів британського панування кордону цієї колонії проводилися по паралелях і меридіанах, не беручи до уваги релігійні та історичні відмінності народів, що живуть на цих територіях. Після проголошення в 1956 році незалежності в країні почалися збройні конфлікти між арабським північчю і негроїдним півднем, поки в 2011 році не відбулося відділення Південного Судану.

6. Сомалі

З 1988 року в країні йде громадянська війна, яка почалася як протест проти диктатури і привела до розпаду держави, міжкланових чвар розквіту піратства. На півдні моджахеди ісламістських груп протистоять союзним уряду силам, а північ контролює невизнана республіка Сомаліленд.

5. Центрально-Африканська республіка

В цій країні 15 років одноосібно правил тиран, садист і людожер - полковник Жан-Бедель Бокасса. Після його повалення почалася низка державних переворотів на тлі дедалі зростаючу соціальної нестабільності і погіршення економічного становища. Середня тривалість життя в ЦАР - всього 50 років.

4. Південний Судан

Багаторічна війна між північчю і півднем Судану привела до гуманітарної катастрофи. Засухи, голод, нестача палива, погано розвинена система охорони здоров'я і все розширюється зона військового протистояння змусили безліч людей бігти в сусідні країни.

3. Афганістан

З 1978 року в країні не припиняється громадянська війна. Спочатку Афганістан перетворився в арену конфлікту між СРСР і США. Після відходу радянських військ до влади прийшла ісламське угрупування "Талібан", під час правління якої в Афганістані було вироблено рекордну кількість наркотичних речовин. Після терактів 11 вересня США ввели війська в Афганістан, що викликало новий виток громадянської війни.

2. Ірак

Ще одна країна, відчула на собі наслідки 11 вересня. Президент США Джордж Буш заявив, що Ірак підтримує міжнародний тероризм і веде роботи по створенню зброї масового ураження. У 2003 році, після вторгнення військ міжнародної коаліції, в країні почалася громадянська війна. Вона йде і до цього дня. А зброя масового ураження не виявлено.

1. Сирія

Сама агресивна країна в світі . Кілька років Сирія відчувала небувалу посуху, що викликало величезну внутрішню напругу. У березні 2011 року почалися виступи з вимогами змінити існуючий режим. Антиурядові війська підтримували США, Туреччина і Саудівська Аравія, а уряд Сирії - Іран, Росія, КНДР і Венесуела. В даний час війна в країні триває. Збитки від санкцій склали 4 млрд. Доларів, 3. 9 млн. Сирійців покинули найнебезпечнішу країну світу.